Lista ocen Seat Toledo II 1.9 TDI 110KM 81kW 1999-2004 (89) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 104 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kokokoko
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
na wstępie napiszę że komora silnika u mnie jest od wewnętrznej strony maski wyłożona wygłuszeniem. bardzo to pomaga. czy toledo z tym motorem jest cichy ?! uważam że jest zdecydowanie lepiej wygłuszony niż pasat B5, i octawia. z tymi samymi motorami- jeśli chodzi o komorę silnika. do 120 można swobonie rozmawiać, słyszymy wtedy lekkie mruczenie TDIka. powyżej tej prętkości robi się głosniej ale bardziej przeszkadza opływ wiatru i kiepskie...
~Murzyn
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
wyciszenie na miare klasy samochodu . 140 po autostradzie sobie spokojnie pykamy . Zawieszenie jeśli sprawne, niesłyszalne w środku. Dobre nagłośnienie seryje nie wiem jakiej firmy tylko radio zmieniłem na Beckera Indianapolis bo chciałem mp3 i jest cud miód i orzeszki. Co najważniejsze nic nie skrzypi plastkiki bardzo dobrze spasowane.
~eRKaZet rafcio44108@o2.pl
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Wyciszenie kabiny jest świetne. Silnik TDI słychać tylko chwilę po odpaleniu, ale tylko w mroźny, zimowy poranek. W ciepłe dni prawie go nie słychać. Normalnie da się usłyszeć tylko cichy pomruk silnika lub (bardzo rzadko) świst turbiny. Wyciszenie jest tak dobre, że pasażerowie mają odczucie jazdy samochodem z silnikiem benzynowym.
~siwas
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Bardzo przeciętnie. Przy jeździe 160 km/h na autostradzie nie da się normalnie rozmawiać czy przez zestaw głośnomówiący czy na żywo. Co mnie dziwi - przez 5 lat na tylnym fotelu siedziałem dosłownie parę razy. Co mnie uderzyło to to, że przy 80 km i w górę osoba na tylnym fotelu nie słyszy co mówi kierowca.
~Borko
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Jak już pisałem, przy prędkościach autostradowych jest za głośno. Jednakże oceniam tu diesla z poprzedniej epoki, który swą oszczędność przypłacił trochę większym hałasem niż konkurencja, więc nie będę jakoś szczególnie napiętnował hałasu. Choć mogli postarać się o lepsze wyciszenie - zwłaszcza drzwi.
~Zack_5
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Na poczatku myslalem: co to za glosne cholerstwo kupilem:) Ale po wymianie amorkow i lozyska z przodu jest juz dobrze:) Nie jest moze najciszej ale rozmawiac mozna swobodnie, a przy wiekszych predkosciach radio automatycznie sie poglasnia i tez nie ma problemu;)
~WOLF69-TCP
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Wyciszenie jak dla mnie i na diesla jest bardzo dobre. Przy zamknietych szybach prawie nie slychac silnika, po ich otwarciu jak to na diesla przystalo slychac lekkie "klekotanie" a przy mocniejszym przyspieszaniu slychac mily pomruk silnika i pracujace turbo.
~Kantare
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Do 100km/h spoko. Powyżej zaczyna trochę szumiec. Ale można spokojnie rozmawiać bez podnoszenia głosu. Co ciekawe wersję z benzyniakiem pod maską są dużo gorzej wygłuszone. Silnik jest potwornie głośny. W dieslu prawie go nie słychać.
~Sabuch
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
powyżej 140 odgłosy z zewnątrz stają się uciążliwe, przy mniejszych prędkościach całkiem dobrze. Najbardziej dokucza jednak szum powietrza i z kół. Mimo \"klekocącego\" diesla odgłosy silnika nie doskwierają zbyt mocno.
~como2@op.pl
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Standardowa usterka w Toledo 3 i Altei - niedopasowane drzwi i szum przy większej prędkości, ale w serwisie już chcieli założyć mi jakąś uszczelkę, niestety nie miałem czasu, więc nie wiem czy zdałoby to egzamin.