Lista ocen Seat Toledo III (135) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Skrzynia biegów jest idealnie zestrojona biegi wchodzą pewnie i przy krótkim skoku. 4 jest za wsteczny który czasem sie buntuje i cieżej wchodzi no i brak 6 biegu. Poza tym jak juz pisałem zestrojenie skrzyni jest idealne. Pierwszy bieg jest krótki dwójka juz ciągnie ale kolorowo zaczyna sie od 3 i tak do 5. KOnstruktorzy świetnie dopasowali skrzynie do silnika 50km/h w terenie zabudowanym to 3 i obroty 2 tyś, czwarty bieg spokojnie 80 km/h i...
~krzysztofek_2
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Pisałem ze super zestrojona i tylko dobrze :P chodzi o wsteczny czasem lubi nie wejść. Poza tym świetnie biegi wchodza płynnie i pewnie żadnych zacieć. 1-dynka krótka byle auto ruszyć z miejsca dwójka potem szybko trójka i tu miła niespodzianka 1900obr silnika na trzecim biegu to 50km/h. Jedziemy dalej jest 4 i 5 i tu kręcimy silnik do 1900obr/min i mamy równo 100km/h. Dla mnie rewelka. czyli szybko na maksymalnym momencie = ekonomicznie.
~hig@tlen.pl
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Bez większych problemów, ale wsteczny z charakterystycznym przeskokiem. Grudzień 2008: No i wydarzyło się przy około 26000 km przebiegu zatarł się układ przekładniowy. Drążek po wstecznym nie wraca do swojej normalnej pozycji, dwójka nie wchodzi. Na razie wystarczyło smarowanie, zobaczymy co będzie dalej. Czerwiec 2009: dla uniknięcia problemów proszę smarowanie przekładni przy każdym przeglądzie i jakoś to działa
~inflator@o2.pl
Sedan 2.0 FSI 150KM 110kW
Jak wyżej :))) To mój pierwszy automat, trochę z ciekawości. 6-cio biegowa skrzynia DSG jest chyba obecnie najlepszym rozwiązaniem. Błyskawiczna reakcja, brak zwiększonego zużycia paliwa w porównaniu do manuala. NIGDY!!! nie wrócę do skrzyni manualnej to jakiaś forma samookaleczania:))) Chyba, że sprawie sobie do zabawy EVO lub Porshe
~Jacek
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Biegi wchodzą z pewnym oporem, ale zdecydowanie we właściwe pozycje. Drążek zmiany biegów w trakcie jazdy na polskich drogach pozostaje nieporuszony. Ciekawe jest to, ze wraz z przebiegiem biegi wchodzą coraz łatwiej. Podobnie ze sprzęgłem, które na początku pracowało dość ciężko niemal jak w "dostawczaku".
~como2@op.pl
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Jestem już po dwóch wymianach koła dwumasowego i tuż przed trzecią. Nie wiem co jest przyczyną: części czy serwis? jak ktoś wie co z tym zrobić to proszę o pomoc. Objawy: stuki i wibracje w silniku podczas zapalania (ale tylko gdy jest ciepły).
~M.P.
Sedan 1.6 102KM 75kW
Pracuje ok ale elastyczność... jedynie V bieg w pełni elastyczny czyli od 60 do 180 nietety jest to okupine pozeraniem paliwa przy wyrzszych prędkościach. W praktyce powyrzej 3500 obr. niestety na V biegu jest już 110 km/h. Tragedia.
~michal.probulski@gmail.com
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Takiej skrzyni nie ma wiele samochodów o klasę wyżej. Manual który wchodzi idealnie. Może wsteczny trochę gorzej (ale kto tam by jeździł do tyłu) ale przednie genialnie, krótko precyzyjnie z kliknięciem, bez zacięć. Bajka.
~Karol
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
trzeba pilnować obrotów, żeby za wcześnie nie inwestować w koło dwumasowe, wymiana dwumasy po 150 tys. km, biegi chodzą gładko, komfortowo, przy przebiegu prawie 200 tys. bez zgrzytów i problemów
Dziennik kosztów dla Seat Toledo III
6,8
9,1
~diabeł
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Trochę denerwuje mnie 1 bieg, przez pół roku dochodziłem do wprawy, żeby ruszać i nie zdusić silnika, nawet dziś niekiedy mi gaśnie podczas ruszania, ale ogólnie jest ok, biegi wchodzą ładnie.