Lista ocen Seat Toledo III (123) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Tu firma Seat sie popisała :) Przód to tradycja i prostota McPherson plus drążek stabilizacyjny proste i nie zawodne tył to juz majstersztyk multilink dzięki któremu auto jest przyklejone do asfaltu. Prowadzi sie jak po szynach i jeśli lekko przegniemy w zakręcie to nas nie zaskoczy tańczącym tyłem tylko leciutko przejdzie zakręt a jedyną rzeczą jaką poczujemy to siła odśrodkowa dla mnie zawieszenie tego auta jest świetne czy jedzie sie samemu...
~Kierowca
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Toledo jest dużym i przestronnym autem. Na pewno nie jest sedanem - od Altei XL jest krótsze o 10 cm, bagażnik ma mnieszy o 32 litry (przy pełnym przesunięciu tylnych siedzeń w Altei jest 532 litry a w Toledo 500 litrów). Mimo tego Toledo prowadzi się jak prawdziwy sedan, jest zwinne, układ kierowniczy ma precyzyjny i bezpośredni, dobrze dobrana siła wspomagania. Auto trzyma się drogi jak mało które.
~krzysztofek_2
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Tu świetnie auto przyklejone do nawierzchni. Przód tradycja McPherson i drążek stabilizacyjny. Tył multilink dzieki niemu zero strachu w zakręcie auto trzyma sie jakby wgryzało sie w asfalt praktycznie zero przechyłu doskonala stabilność jazdy zarówno na wprost jaki w zakrecie niezależnie czy tylko kierowca czy pełna obsada w aucie. Troche twardo zestrojone, ale bezpieczne.
~krzysiek
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
układ jezdny w tym aucie to prawdziwa poezja, w każdy zakręt wchodzimy bardzo pewnie, autko klei się do drogi, nie ma tendencji ani do podsterowności ani nadsterowności, jedzie tam gdzie my chcemy. Nie straszna mu nawet śliska nawierzchnia, jestem tym bardzo zaskoczony bo toledo waży 1.5t, hamulce żyleta, abs działa wzorowo i włącza się tylko w krytycznych momentach.
~waldek
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Układ jezdny w tym autku to poezja, trzyma się drogi jak przyklejony, mimo, że jest to duży i wysoki samochód to praktycznie nie przechyla się w zakrętach. Żaden zakręt mu nie straszny, a gdy przesadzimy jest esp. ABS nie jest natrętny i włącza się tylko w krytycznych momentach. Hamulce bardzo skuteczne można bezproblemowo wyhamować z 200km/h do 0 bez obawy o przegrzanie.
~michal.probulski@gmail.com
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Chyba jeden z najlepszych w klasie. Wysokie auto prowadzi się jak po szynach ale nie jest za twarde. Wybiera świetnie, a na trasie to poczucie kontroli i precyzja prowadzenia baaardzo rzadko spotykana. To jeden z największych atutów tego auta. Zawieszenie pochodzi z tego co się doczytałem z audi a3 sport. I jestem skłonny w to uwierzyć bez dyskusji.
~seaciak
Sedan 2.0 FSI 150KM 110kW
W mojej ocenie jest genialnie. W ocenie specjalistow Seat oferuje uklady jezdne o wysokiej precyzji. Nie znam sie, ale auto prowadzi sie niezwykle pewnie. Wspomaganie wspomaga, ale nie przeszkadza. Auto nie plywa na nierownosciach i nie przechyla sie na zakretach nawet przy sporych predkosciach. TCS to tylko apetyczny dodatek do calej reszty.
~autofaaaner
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Auto prowadzi się bardzo pewnie.Jest duże i wysokie,ale nie czuć tego.Przy wyjątkowo ciasnych łukach karoseria lekko się wychyla,ale jest seryjne ESP w razie czego.Ja nie miałem jeszcze sytuacji w której ten system musiał mi pomagać,choć lubie kręte drogi.Ogólnie jak na gabaryty świetnie wyczuwalne i prwadzące się auto.
~kierowcabombowca
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
seat słynie z doskonałego prowadzenia, tak samo jest w tym modelu, układ kierowniczy bardzo precyzyjny, żaden zakręt nie jest w stanie mnie zaskoczyć, trzyma się jak przyklejony, a w razie czego esp czuwa. Hamulce naprawdę bardzo dobre, przy ostrym hamowaniu trzeba mocno opierać się o kierownicę żeby o nią nie uderzyć.
Dziennik kosztów dla Seat Toledo III
6,8
9,1
~hig@tlen.pl
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Zawieszenie z A3 bardzo dobrze znosi polskie drogi. ESP też super. Grudzień 2008: na oponach zimowych Kleber(nowe) toczy się i zachowuje OK. Czerwiec 2009: nadal OK Marzec 2010. po dłuższym postoju słychać zgrzyty z tylnego zawieszenia. Podczas toczenia słychać odgłos jakby wybitych łożysk.