Lista ocen Seat Toledo III (134) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Dla mnie wyciszenie jest znakomite jak pisał tu ktos ze jesli nie jeździło sie malczanem to nic sie nie wie o wyciszaniu to popieram :) Dla mnie jest cicho silnik słychać dokładnie tyle ile trzeba i ani decybeli więcej> Gdy nam przyjdzie na myśl jestch szybko tzn powyzej 130km/h to bedzie temu towarzyszył spory szum powietrza, ale dla mnie to nie jest wada po prostu samochód ma spora bryłe która stawia opór powietrzu, ale do 130 km/h cisza...
~michal.probulski@gmail.com
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
No tutaj nieco gorzej. Silnik w miarę dobrze wyciszony (cho uważam że i tak za mało) to szum opon jest za dobrze słyszalny. Za słabo. Można to poprawić. Patent jest prosty. Trzeba zdając osłony nadkola (plastik cieniutki) i na powierzchni która idzie do nadkola okleić matami bitumicznymi. Można nawet grubo bo między blachą a plastikiem jest sporo miejsca. Plastik się pięknie usztywni i nie będzie rezonował. To likwiduje ponad 75% tego szumu....
~karina_piotrek@op.pl
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Tu znowu mogloby byc lepiej, chodzi tylko o troszke glosny klekot, jednak nie jest to dokuczliwe, w trasie super, prejechalem "ciurkiem" 1500km i musze powiedziec ze to po prostu bajka! Przy 3.5, 4 tys obr/min robi sie dokuczliwie glosno ale mysle, ze jest to auto adresowane do grupy ludzi jezdzacych w nizszym zakresie obrotow, nikt nie kupuje chyba auta z silnikem 1.9tdi o wadze ponad 1.5t, zeby scigac sie nim po torze:-)
~KOS
Sedan 1.6 102KM 75kW
Wyciszenie bardzo dobre na wolnych obrotach można pomyśleć że silnik zgasł. Słychać tylko szum wiatru na przednich słupkach oraz dźwięk toczących się opon po nierównościach drogi. Silnik w pobliżu 4000 obrotów jast już dobrze słyszany, ale dźwięk nie jest męczący, a porównując do mojego wcześniejszego autka to jest naprawdę cicho:)
~Karol
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
silnik- disel- wiadomo, idealnej ciszy nie ma, ale bez większego dyskomfortu przemierza się nawet duże odległości, przy prędkościach powyżej 130 km/h hałas robi się większy, spowodowany jest konstrukcją przedniej szyby i owiewkom wycieraczek, które nietypowo chowają się w pozycji pi0onowej
~Jarek Pomorze (Toledo part I)
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Po ukochanym aczkolwiek głośnym matrixie to autko jest bardzo, bardzo cichutkie. Czasami zastanawiam się, co wypisują ci ludzie na forach na temat diesli. Wiem, że to zabrzmi jak echo zza światów, ale kto nie miał w życiu "Malucha", nie powinien w ogóle zabierać głosu (mam na myśli wszelkiej maści krytykę).
~zylek
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
tu trochę słabo, szczególnie przy szybszej jeździe na autostradzie. Nawet przy równej jeździe 140km/h po kilku godzinach wychodzi się skołowany. Skrzypią w zimie nawiewy w desce rozdzielczej (te okrągłe po prawej i lewej stronie przy drzwiach). Doprowadza to do szału:-/
~P.28l dolnośląskie
Sedan 2.0 TDI 140KM 103kW
Słabo wyciszone przednie nadkola(słychac w deszczu),wieksze opory powietrza(to jednak wyższe auto)Ogólnie prędkość do zniesienia na dłuższą trase po niemieckich autostradach do 180km/h.Do 140 cichutko potem rosnie
~mjareq
Sedan 1.6 102KM 75kW
Też się nie ma co rozpisywać, pod tym względem również wysokie noty, silnika w zasadzie nie słychać. Standardowe opony hałasują w normie. Nie ma żadnych świstów czy innych nieprzyjemnych odgłosów w czasie jazdy. Czysta przyjemność.
~majszi@interia.pl
Sedan 1.9 TDI 105KM 77kW
Nie jest żle, silnik wiadomo że słychać, ale nie przeszkadza, przynajmniej mi. Denerwuje mnie za to hałas od wiatru. ie wiem, czy mam może kiepskie uszczelki, a może to auto tak poprostu ma, ale przy 100 słychac wiatr dość mocno.