Ocena kierowcy - Seat Toledo III

KOS, 14 lat temu
Rok produkcji 2008
Seat Toledo III 1.6 102KM 75kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : Nie ma ładniejszego obecnie samochodu na rynku.
Chciałem kupić dobre auto rodzinne, komfortowe, bezpieczne i w przyzwoitej cenie i Toledo wszystkie te cechy posiada. Przed zakupem przeczytałem i przestudiowałem wszystkie możliwe testy i opinie o tym samochodzie dostępne w internecie. Większość z nich jest pochlebna, lecz większość ośmiesza wygląd Toledo. Oceniającym \"testerom\" nie pasuje wygląd samochodu. No i racja nie jest podobne do I i II edycji,i właśnie dlatego mi się podoba oryginalna linia i ta pupa:) mniam. Ostatecznie po lekturze opini użytkowników zebranych na stronie AutoCentrum zdecydowałem się zakupić to piękne auto, i nie żałuję. Polecam każdemu kto szuka dobrej rodzinnej bryki
Mimo że nie jest demonem mocy,wystarcza na komfortową jazdę.Bardzo elastyczny,prawie niesłyszalny na wolnych obrotach ,powyżej 3000 tysięcy fajnie rasowo warczy. Mimo że to już dość leciwa konstrukcja daje radę żwawo poruszać tym bądź co bądź ciężkim (1400 kg)autkiem.
Biegi wchodzą jak w masełko, z delikatnym kliknięciem jednym paluszkiem za każdym razem. Bardzo dobrze zestopniowana, Noo ale szósty bieg przydał by się na trasie.
Bardzo pewnie trzyma się trasy, na zakrętach zwinny i delikatny jak kot. Zawieszenie ciche nic się nie tłucze i b.dobrze tłumi na naszych polskich drogach. Pomimo swojej wysokości nie kołysze się, i nie zauważyłem jak na razie oznak niestabilności.
Widoczność dobra ,do przodu słupki lekko przesłaniają ale po 1000 km przywykłem, tył gorzej, ale jestem nauczony do korzystania lusterek bocznych (mogły by być większe)a i czujniki cofania załatwiają sprawę. Światło cofania mogło być umieszczone w jakimś mądrzejszym miejscu bo słabo oświetla drogę podczas nocnego cofania.
Wszystko rozplanowane z rozmysłem,pod ręką. Wszystkie przełączniki i regulatory są na właściwym miejscu Bardzo czytelne i ładnie podświetlone obrotomierz,liczniki komputer oraz radio CD. Plastiki nie są może pierwszego sortu, ale spasowane idealnie, żadnych trzasków gwizdów świerszczy nie słychać.
Grzeje i chłodzi wtedy kiedy trzeba. Już po przejechaniu 2 km daje się odczuć przyjemny \"klimat\". Dwustrefowy climatronik to dobry wynalazek. Nawiewy z tyłu bardzo pomocne w szybkim ogrzewaniu i chłodzeniu autka. Szyby szybko odparowują.Funkcja odmrażania szyb rewelacyjnie szybko odmraża przednią szybę
Bardzo dużo miejsca z przodu oraz z tyłu. Bardzo wygodne profilowane fotele oraz tylna kanapa.Cała masa schowków Idealne dla rodziny z trójką dzieci. Kierowca może siedzieć wysoko jak w vanie.Dzięki wysokości i dużym drzwiom,bardzo wygodne wsiadanie i wysiadanie.
Wyciszenie bardzo dobre na wolnych obrotach można pomyśleć że silnik zgasł. Słychać tylko szum wiatru na przednich słupkach oraz dźwięk toczących się opon po nierównościach drogi. Silnik w pobliżu 4000 obrotów jast już dobrze słyszany, ale dźwięk nie jest męczący, a porównując do mojego wcześniejszego autka to jest naprawdę cicho:)
Silnik nie należy do ekonomicznych, ale i tak jest nieżle . Mój ford który ważył 300 kg mniej i mił pojemność 1400ccm palił równo 11 litrów w mieście. Tolek pali 9 w mieście 6,5 na trasie to moim zdaniem b.dobry wynik. Być może po dobrym dotarciu jeszcze coś się zmieni na korzyść. Przeglądy prawdopodobnie kosztują około 700zł to nie mało, ale podobnie jest u konkurencji
Myślę ze wersja Superwagen z Auto klimą 6-cioma poduchami ABS EBD TCS i B dobrym audio + autoalarm gratis +parkometr gratis+ pierwszy przegląd za darmochę oraz jeszcze parę innych fajnych gratisów za 55000 jest propozycją godną rozważenia. Trudno coś znależć w tej cenie u konkurencji. A to przecież Audi Brandt Group. Większość podzespołów z Volkswagena i Audi
Nie zanotowałem.Za mały przebieg.Ale jestem dobrej myśli że tak już zostanie.:)
Jak wyżej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 102KM 75kW [l/100km]