Ocena kierowcy - Seat Toledo III

mjareq, 14 lat temu
Rok produkcji 2009
Seat Toledo III 1.6 102KM 75kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Bogate wyposażenie, komfort i bezpieczeństwo. CENA.
Karoseria : Zaparowany klosz siatła przeciwmgielnego z tyłu.
Ogólnie rzecz biorąc samochód bardzo fajny, ma oczywiście swoje wady, ale plusów jest o wiele więcej. W moim przypadku kupując ten samochód miałem świadomość co kupuje i do czego będzie służyć. Jak na razie się nie zawiodłem, jestem bardzo zadowolony.
Silnik osiągami nie powala na kolana, no wszystkiego mieć nie można. Jak na razie nówka - bez najmniejszych zastrzeżeń.
Super, wszystko ładnie chodzi, oby tak dalej.
Podzielam opinie innych użytkowników tego samochodu - po prostu bardzo duży komfort.
Nic nowego nie napiszę - jazda do tyłu kłopotliwa. Przydała by się instalacja z czujnikami parkowania. Nie ma w standardzie.
W tej dziedzinie też jest super. Mały minusik za włącznik świateł awaryjnych. Zbędna kierownica wielofunkcyjna - radyjko umieszczone na wysokości i blisko kierownicy. Ustawianie lusterek, gniazdo 12V ustawione centralnie za dźwignią hamulca ręcznego - inaczej, ale w tym wypadku fajniej. Liczniki czytelne, bardzo fajne podświetlenie w nocy, wszystko na czerwono. Reszta standardowo.
Duży plus to funkcja szybkiego nadmuchu na szybę przednią. W mojej wersji klimatyzacja automatyczna dwustrefowa, która skutecznie działa. Jest nadmuch na nogi dla pasażerów jadących z tyłu.
Nie ma o czym mówić, ja mam prawie 190 i nad głową mam jeszcze sporo i z przodu i z tyłu samochodu. Bardzo fajne wrażenie z tak dużą przestrzenią w środku.
Też się nie ma co rozpisywać, pod tym względem również wysokie noty, silnika w zasadzie nie słychać. Standardowe opony hałasują w normie. Nie ma żadnych świstów czy innych nieprzyjemnych odgłosów w czasie jazdy. Czysta przyjemność.
No i tu trochę gorzej. Chciało by się żeby było oszczędniej. Ale i tak nie można narzekać. Samochód w moim przypadku będzie jeździć jedynie po za miastem, spalanie w okolicy 7L na 100 przy normalnej jeździe jest do całkowitego zaakceptowania. Do miasta polecam mniejszy samochód. Nie wiem jak konkurencja, może to całkowita norma takie spalanie.
Samochód został zakupiony na promocji, wersja SuperWagen, w tamtym czasie konkurencja pozostawała daleko w tyle, jedyną alternatywą była Skoda Octvia (droższa i dużo uboższa - wer. kombi jako ciężarówka). W tej wersji (wer. podstawowa) mi. znalazł się komputer pokładowy, 6 poduszek pow., kontrola trakcji, klimatyzacja automatyczna dwustrefowa, radyjko + 6 głośników, pełna elektryka, domykanie szyb z pilota wraz z zamykaniem lusterek, utwardzone zawieszenie i wiele innych. SUPER, za nic nie trzeba dopłacać.
Jak na razie nowy - 800 km na liczniku. W salonie przy odbiorze samochodu zauważono zaparowany klosz światła przeciwmgielnego z tyłu oraz nie najlepiej spasowany tylni zderzak. W samochodzie była montowana kratka, co ponoć wiąże się ze zdejmowaniem zderzaka - usterki mogą powstać właśnie z powodu takiego działania.
Jak na razie nowy - 800 km na liczniku.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 102KM 75kW [l/100km]

8,8