Ocena kierowcy - Seat Toledo III

Jarek Pomorze (part II), 15 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2007
Seat Toledo III 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Pierwszy diesel i od razu miłość na całe życie :)
Daję mu tylko \"dobrze\", bo nie jest \"doskonale\". Ale zachęcam do lektury pozostałych części mojej opinii. Ja poodejmowałem za schowki i miejsce dla trzeciej osoby z tyłu. Poza tym jest to samochód, który można spokojnie polecić. Bez wątpienia ma \"to coś\", wyróżnia się z tłumu, ma świetny moim zdaniem silnik i wielgachny bagażnik. Ja polecam. Ostatnie pytanie brzmi, czy kupiłbym jeszcze raz to auto. Zaznaczyłem \"tak\", bo jest bardzo dobre, ale jednak cały czas dalej szukam czegoś innego. Na pewno w takich warunkach w jakich się znalazłem rok temu, z dostępnych na rynku samochodów, wybrałbym Toledo.
Temu silnikowi naprawdę nic nie można zarzucić. Jak pisałem wcześniej, to mój pierwszy diesel i po roku potwierdzam, że to świetny wybór. Mruczy sobie pod nosem i ciągnie jak trzeba.
Skrzynia biegów bardzo dobra. Nigdy nie było problemów. Nie znam się na tych wszystkich fachowych pojęciach, ale też nie mam się czego czepić.
Rzeczywiście jest tak jak piszą też inni posiadacze seatów. Idzie jak po szynie. Nieważne czy latem czy zimą.
To niestety minus tego samochodu. Do przodu nie ma większych problemów. Czasami wyjeżdżając z podporządkowanej w lewy skos mam problem z prawym słupkiem z przodu. Kilka razy zupełnie mi \"zasłonił\" pojazd nadjeżdżający z prawej. Do tyłu katastrofa. Nauczyłem się jeździć na lusterka, ale czasami naprawdę nic nie widzę. Najbardziej mnie wkurza, że patrząc do tyłu nie widzę \"dołu\" jezdni za samochodem.
Rok temu jak go kupiłem byłem zachwycony. Ergonomia związana z jazdą ok, ale schowki beznadziejne. Kupiliśmy go jako auto rodzinne i musimy stwierdzić, że nie zawsze się nadaje do wszystkich \"rodzinnych\" zastosowań. Na przykład wypicie lub zjedzenie czegokolwiek w samochodzie na postoju graniczy z cudem. Nie ma gdzie odstawić kubków, termosów itp itd. Ktoś powie, że się czepiam, ale ja naprawdę spędzam w tym samochodzie wiele czasu z rodzinką. Schowek na płyty CD w podłokietniku to porażka. Nie mieści się drugi rząd płyt, a brakuje ok. 2 mm.
Klimatyzacja jest rewelacyjna i nie ma do czego się przyczepić.
Przestrzeń z przodu i z tyłu bardzo duża, ale ..... niestety dla CZTERECH osób. Widziałem opinię Kolegi który pisał o dwóch fotelikach i Żonie z tyłu. Moja klnie na czym świat stoi, a par rajstop, które podarła o wystający do tyłu podłokietnik kierowcy, nie sposób zliczyć. I uwierzcie mi: naprawdę się nie czepiam. Z tyłu jest miejsce dla dwóch osób.
Nie narzekam, jest bardzo dobre w mojej przynajmniej opinii.
Mój poprzedni samochód palił jak smok. Ten pali niewiele. Za to należy mu się piątka.
Tu daję doskonale. Auto kupione w promocji rocznikowej po bardzo korzystnej cenie z darmowym pakietem ubezpieczeń. Nie ma konkurencji na rynku.
Kiedyś zepsuł się jakiś drobiazg przy klapie bagażnika, poza tym nic się nie dzieje.
Odpukać w niemalowane, ale nic się nie dzieje. Wozi nas do pracy i na wakacje.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

5,9