Ocena kierowcy - Seat Toledo III

Adam Oleksiuk, 10 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Seat Toledo III 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Sieka. Ledwo naciśniesz a już stoisz.
Karoseria : Bardzo delikatna, podatna na rdzewienie
Przeniesienie napędu : Sprzęgło dwumasowe
Układ hamulcowy : Skrzypienie w tylnych kołach
Szukałem samochodu dużego, który będzie jednocześnie ekonomiczny, części będą na tyle tanie aby mój studencki budżet to wytrzymał, dobrze wykonanego i do którego dostanę sportowe zawieszenie. Samochód kupiłem jako używany, ale w salonie i z całą dokumentacją. Na początku stuki w zawieszeniu. Okazało się, że po 150tys km do wymiany były przednie amortyzatory i tuleje wahacza. Po wymianie zawieszenie ciche, obecnie obniżone i utwardzone-pełna satysfakcja. Jeśli chodzi o spalanie: założyłem się ze współlokatorem, że przejadę 1000km spalając mniej niż 30 litrów ropy-wygrałem jadąc na trasie ze stałą prędkością 58km/h na czwórce, oczywiście do minimum ograniczając pobór energii, zatrzymywanie, obciążenie. Średnie spalanie wyniosło 2,7l/100km według komputera. Na trasie do Zauchensee z 4 osobami, boxem na dachu, sprzętem, bagażem i jedzeniem średnie spalanie na poziomie 7,5l/100km (średnia prędkosc ok 90km/h. Plastiki są beznadziejne, ale chwała im za trzeszczenie tylko w temperaturze poniżej zera. Ciekawa opcja z delikatnym uniesieniem tylnych siedzeń oraz gniazdkiem dla pasażerów z tyłu. Nagana za brak gniazdka w bagażniku. Karoseria BARDZO delikatna, wychodzi rdza po 5 latach na blasze podszybia. Radio nie radzi sobie z głośnikami, ale chwała za AUX i MP3. Wygłuszenie beznadziejne. Hałas powyżej setki. Chwała za opcje podgłaśniania radia przy wiekszej predkosci. Nagana za wycieraczki. Łamią się łapy w zimie, bo śnieg blokuje ich ruch zbrylając się w osłonach przy słupkach. Nagana za delikatny system kierowniczy. Chwała za elektroniczny system wspomagania kierowniczego i precyzyjnosc. Chwała za promien zawracania. Nagana za sprzęgło i brak szóstki. Chwała za przycisk wyłączający systemy.
Nie mam nic do zarzucenia. Mógłby byc mocniejszy i w automacie.
Brakuje automatycznej przekładni, ale za to jest elastycznie.
Bardzo delikatny układ kierowniczy. Za to Precyzyjny i elektrycznie wspomagany.
NIC nie widac podczas parkowania. Czujniki ratują sytuację, ale nie zawsze. Czasem są za nisko lub za wysoko i wtedy wychodzi niestety delikatnosc blachy. Szkoda, bo dało się to zrobic lepiej.
Nie do końca rozumiem pojęcie ergonomia, lecz myślę, że każdemu sie podoba co innego. Mi się akurat podoba, wiec daję 5!
Szyby parują, grzanie jak to w dieslu, trochę z opóźnionym zapłonem, ale plus za wysoką sprawnosc klimatyzacji. Działa naprawde dobrze.
Bez rewelacji, ale to nie autobus tylko miejski, studencko-emerycki samochód
bez komentarza. Jest głośno.
Części dobrze dostępne, ale drogie. Teraz wszystko drogie :D nie ma sie co oszukiwac. Jak masz hajs na takie auto to musi byc Cie stac na jego utrzymanie :D
Myślę, że za cenę seata dostałem jakosc Audi. NIc dodac nic ując.
Zdarzają się-to tylko auto. Wszystko ma prawo sie zepsuc.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]