Lista ocen Skoda 105 I (39) - Silnik

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Skodziarz
Sedan 1.0 105 S,L 46KM 34kW
Bardzo fajny motorek,prosty,w miarę oszczędny,miły dla ucha pomruk.Elastyczność?Bomba,lepsza niż w maluchu,4 przy 35/40 bezproblemowo.Bardzo ociężale przyspiesza,prędkość podróżna (w moim egzemplarzu) na poziomie 90 - to max.Niestety bardzo lubi olej,mnie pali bardzo dużo,dolewam po litrze,aczkolwiek sporo jeżdżę.Przebieg wg. licznika 87.000,ale zanim ją kupiłem to już nie kręcił.
~diper
Sedan 1.2 120 L 52KM 38kW
moja chabeta na nonstopie się przegrzewa ale to nic dziwnego przy takim wymyśle sztana silnik z tyłu a chłodnica z przodu i ponad 10l płynu chłodzącego na dodatek lubi się zapowietrzyć ale po zamontowaniu ręcznego włącznika wentylatora wywaleniu termostatu kiedy termperatura powietrza przekroczy 20 stopni nawet da się jeżdzić
~klr
Sedan 1.0 105 S,L,GL 54KM 40kW
porshe to nie jest, mocy brak, przyspieszenie prawie żadne ale od kaszlaka lepsze :) szkoda ze 4 biegi bo powyżej 80 w środku jest jak na koncercie Behemota! trzeba gazowac jak jest zimny bo gasnie! ssanie działa tylko jak sie je wyciągnie na maksa bo w przeciwnym razie silnik też gaśnie :D
~Adrian
Sedan 1.2 120 LS 58KM 43kW
Jezeli skodziawka jest dobrze wyregulowana to na niskich obrotach wogole nie slychac, pracuje. Troche gorzej na trasie powyzej 90 kmh, jest troche za glosno. W zimie problemy z odpaleniem za pierwszym kopem.
~damian 19
Sedan 1.0 105 S,L 46KM 34kW
w mojej psczólce silnik żyleta był po czterech remontach kapitalnych ale bomba mam teraz uszczelke pod głowicom do wymiany ale to moja wina bo kręciłem bąki ale jescze 110 pojdzie
~Baca Roman
Sedan 1.2 120 L 52KM 38kW
Dopiero na silniku 742.136 LPG stara babiczka zaczęła naprawdę jeździć. Przebieg 15000 dotyczy tego silnika. Zasilania benzynowego brak.
~pala5@go2.pl
Sedan 1.0 105 S,L 46KM 34kW
Silnik głośny, podczas zimy pali dużo nie można wyczuć ile pali bo raz pali mniej a raz więcej jak mu sie chce,w lato nie ma z nim wiekszych problemów.
~Kuiba
Sedan 1.0 105 S,L 46KM 34kW
Problem z układem paliwowym, auto po postoju spuszcza paliwo do baku i dopiero po zassaniu strzykawką zaczyna się proces odpalania
~przemkos
Sedan 1.0 105 S,L 46KM 34kW
przyspieszenia brak, jak chcę sie włączyć na ruchliwszą trasę to czekam aż będzie czysto co by mnie jakiś tir nie skasował
~rafał :D
Sedan 1.2 120 L 52KM 38kW
Torpeda jak śilnik porządnie się nagrzeje to bez żadnych zmian w śilniku pali gumy ,jak się rozpedzi to karzdą gurkę pokona.