Lista ocen Skoda 105 II (73) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 86 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gienek
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Trochę wspomogłem fabryczne wyciszenie poprzez wyciszenie tylnej półki i zrównanie jej z szybą, a poza tym system 8 głośników i radio JVC pięknie grają i komponują się z cichym pomrukiem silnika - można się w tym zakochać. Trasa 1200 km to przyjemność. No głośniej jest powyżej 120-130 km/h, ale od czego jest piątka, na której jest o wiele ciszej, gdyż zbija obroty silnika.
~Jarko
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Między 60 km/h a 80 km/h lubi przenosić drgania z silnika, ale nowe poduchy i dobry olei łagodzą te objawy. Na trasie zachowuje sie najlepiej między 80 km/h a 100 km/h. W miarę cicho i przyjemnie. Z przodu ciszej niż z tyłu. Warto nieużywany drugi bagażnik wypchać gąbką, wówczas nie będzie on pudłem rezonansowym.
~bastus@pf.pl
Sedan 1.2 120 GLS 58KM 43kW
tu niestety porażka. Do 80-90 km/h jest jeszcze całkiem względnie, 100 km/h już nistety wymiana zdań pomiedzy pasażerami jest mocno utrudniona. A powyżej 120 km/h [tak ten pojazd może pojechać nawet 140 ale nie polecam] podejrzewam że nie usłyszałoby się przelatującego tuż nad ziemią samolotu ponad dzwiękowego.
~taxi9608
Sedan 1.0 105 S,L,LS 46KM 34kW
Mawiają, że skoda to typowe WRC- \"Warcy, Rycy, Cescy\". Nie podzielam tej opinii. Pamietajmuy jaka to klasa... A miarowy ryk silnika Skody da się znieść. Zresztą ja lubie ten dzwięk. W swojej klasie cenowej naprawdę nie ma na co narzekać!
~foraq
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Wyciszenie jest bardzo słabe ale jak dla mnie to akurat zaleta. Problematyczne jest tylko w dłuższej trasie- po jeździe dalej mamy w uszach ten chuk silnika;)). Szczególnie na wysokich obrotach słychać silnik, na niskich OK.
~Piotr
Sedan 1.2 120 L 48KM 35kW
Praktycznie tylko na wolnych obrotach w godzinach szczytu jest fajnie, poza tym ... jak w maluchu, tylko przy odpowiednio większych prędkościach. Względnie cicho jest do ok 85 km/h na piątym biegu, 65km/h na czwartym biegu.
~Remik
Sedan 1.0 105 S,L 44KM 32kW
tu tez nie jst tak zle choc jak jezdzilem bez radyjka to troszke bywalo glosno ale przy 100km/h ciszej niz w maluchu przy 80km/h teraz mam glosniki w schowku za siedzeniami i slychac silniczek w tle muzyki
~speedamianex
Sedan 1.0 105 S,L,LS 46KM 34kW
chodzi jak jakis ruski czolg!! po 15 minutowej jezdzie powyzej 100kmh w uszach szumi ze jasna cholera! a pasazerzowie z tylu czuja sie jak na kombajnie radzieckim
~BB
Sedan 1.0 105 S,L,LS 46KM 34kW
Rewelacji nie ma - ale sporo ciszej niż na przykład w "maluchu" powyżej 80-90 nie da się jechać bo hałas denerwuje. Pomogła by 5 biegowa skrzynia ale tej nie montowali w tym modelu.
~fikus04
Sedan 1.0 105 S,L,LS 46KM 34kW
Do 60km/h jest znośnie!! ale powyżej jest już Cieżko!! nie mowie o 120km/h!! bo jak sie wychodzi z samochodu to piszczy w uszach!! silnik wyje jak poje....