Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

PiotrGD, 19 lat temu
Rok produkcji 2002
Skoda Fabia I Hatchback 1.4 60KM 44kW 1999-2007 - Oceń swoje auto
Dobry samochod dla przecietnego Kowalskiego, lubiacego spokoja jazde najlepiej na srednich trasach, w miescie kiepsko z ekonomia a dluzsze moga byc meczace. Jestem zadowolony ze nim sobie jezdze.
Sam wybrałem tą wersję silnikową - czyli "widziały gały co brały". Wolne obroty odrobine falują - podobno wszystkie tak maja, ale za to silnik jest elastyczny - stworzony do "emeryckiej" jazdy. Sprawnie przyspiesza juz od 2500 obr/min. w zakresie tych predkości obr 2000-2500 najbardziej ekonomiczny. Jak ktos lubi sie poscigac odradzam. Kiepsko zapala rozgrzany
Bez wiekszych wad. Wszystkie biegi wchodza dobrze
brak uwag z mojej strony. Nie testuje auta w sposob ekstremalny wiec ok.
Do tyłu tak sobie - wymaga wyczucia. Poroniony pomysl z malym prawym lusterkiem. Do przodu ok
2-plaszczyznowa regulacja kierownicy pozwala zajac wygodna pozycje kierowcy. Fotele tez nei najgorsze Deska rodzielcza uporzadkowana odrobine ascetyczna - ale jest wszystko co do zycia potrzebne. Dobrze kupic pokrowce bo tapicerka zle sie czysci.
Brak uwag. oprocz tej ze zepsul sie slilownik od klapki obiegu wewnetrznego. Przy uruchamnianiu silnika wydaje rozne dzwieki przypominajace glosny wydech wydawany tylna czescia ciala
Pasazer z przodu tez ma duzo miejsca. Z tylu nie wiem bo tam nie jezdze :-). Bagaznik taki sobie. Ale wszystkei meble (w paczkach) do mieszkania sobie przywiozlem
Cicho i przyjmnie do predkosci obro 3000 lub predkosci 110-120. poczatku cos pukalo w rejonie tylnej kanapy ale mu samo przeszlo. Zadnych trzaskow i skrzypien od strony deski rozdzielczej. Dobre glosniki milo sie radia w czasei jazdy
Nie znam czlowieka ktory by nie chcial zeby jego auto palilo mniej. Pokonuje codzienne trase Kartuzy-Gdansk (38 km)60% tereny podmiejskie reszta centrum miasta. Pali mi latem srednio 6,5 zima litr wiecej. Nie szaleje max 110 bo trasa kreta sporo miejscowosci duzy ruch. Najkrocej jechalem 35 min a zdazyllo mi sie juz jechac 2 godziny.Jakby palil o pol litra mniej bylbym szczesliwy. Alternatywa jest LPG jak na razie nie moge sie zdecydowac na zalozenie choc mysle o tym powaznie.
Jak go kupowalem to byla najlepsza propozycja jak dla mnie. Alternatywa bylo Punto i Thalia. Wybor byl trafny -Skoda
Odpukac jest narazie jest ok. jedynie przepalony komplet zarowek z przodu, na przegladzie zaianstalowali mi jakies zabezpieczenie za 20zl i od tej pory nic. No i ten nieszczesny silownik od klapki obiegu wewnetrzengo powietrza ale nie mam zamiaru go naprawiac jak padnie to kaze sobie podwiesic ta klapke w pozycji otwartej W ASO przyjemnosc wymiany tego badziewia 600 zl. Drobne odpryski lakieru tu szczegolne podziekowanioa naleza sie kierowcom ciezarowek (do nich nie mam pretensji) oraz sk...... co nie patrza jak otwieraja drzwi na parkingach a tym bym nogi z d... powyrywal. Przeglady w ASO jak narazie oscyluja w granicy 300zl (zawsze moj olej - oszednosc ok 80zl na wymianie´ filtr przeciwpylkowy tez radze sobie kupic samemu)
Oby tak dalej brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

6,1