Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

Damian, 14 lat temu
Rok produkcji 2000
Skoda Fabia I Hatchback 1.4 60KM 44kW 1999-2007 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Jedno z lepszych aut do codziennej jazdy miejskiej, jeździłem nim również w trasy i też się sprawdziło, chociaż podczas wyprzedzania śmierć zagląda nam prosto w oczy :). Z zewnątrz nie wydaje się duże ale wnętrze jest przestronne jak na ogólne gabaryty samochodu. Auto prowadzi się bardzo dobrze przy \"codziennych\" prędkościach. Dużym plusem są tanie, łatwo dostępne części zamienne oraz eksploatacyjne.
Szału nie ma, do jazdy po mieście wystarcza, chociaż jak na jednostkę benzynową jest dosyć głośny, za to ma opinię bardzo trwałego.
Tutaj byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, biegi wskakują niemalże same :)
Autko bardzo dobrze się prowadzi nie jest zbyt miękkie, warto kupić jakieś lepsze sprężyny gdy stare się zużyją, polecam również wstawić tylne tuleje wahacza przedniego z Seata Leona.
Widoczność do tyłu jak i w lusterkach jest świetna, dużo lepiej niż u konkurencji japońskiej, francuskiej czy koreańskiej.
Wszystko przemyślane, przestronne, tylna kanapa oferuje również więcej miejsca niż w innych pojazdach tej samej klasy.
jest ok
tutaj Skoda nie ma się czym pochwalić, gdy jedziemy 130-140 to już mamy do czynienia z niezłym hałasem, na dziurach również nie zachwyca.
Spalanie uważam za przeciętne jak na miejskie auto, jednak zaoszczędzić możemy na częściach i naprawach które nie są drogie.
Mam podstawową wersję wyposażenia nawet bez elektrycznych szyb - nie ma co się psuć.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

7,2