Lista ocen Skoda Fabia I Hatchback 1.4 60KM 44kW 1999-2007 (134) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 183 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MARCIN
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Dokladne drogi prowadzenia, lekkosc pracy (innowacyjny system cięgien), krótki ergonomiczny lewarek - w zasadzie same plusy. Caly obraz psuje jednak fakt, iż sprzeglo jest trdne do wyczucia i czasami zdarza się że "odpuszcza" zdecydowanie szybciej niz nasza ręka jest w stanie przerzucić bieg. Atutem jest bardzo lekkie prowadzenie pedalu sprzegla.
~paweł
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Jak auto się kula przekładnia jest idealna, wchodzi jak w masło i bardzo szybko, może gorzej na 3 biegu. Przy 32000km po jeździe mojej drugiej połowy pekł synchronizator 3 biegu- naprawa u "rzemieślnika" 300 zł. (nie jeździła 3 lata):)) Wsteczny wchodzi gorzej - czasami wciśnie się 1 bieg.
~Michał M.
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Krótkie, twarde skoki, przyjemna zmiana biegów. Wchodzą bardzo pewnie i bez problemu. Usytuowanie wstecznego wg mnie wygodne (pozwala szybko i wygodnie zmienić na jedynkę i na odwrót). Choć wsteczny niezsynchronizowany wchodzi zawsze bez problemu i lekko.
~cino
Hatchback 1.4 60KM 44kW
maly skok lewarka jest bardzo sympatyczny i funkcjonalny Brak synchronizatora przy biegu wstecznym (przy pospiechu wystepuja zgrzyty) nieraz problem z biegiem 1 "jakby dobrze niewchodzil" ale to zdaza sie sporadycznie teraz nawet juz wcale Poza tym jest bdb
~Piotr
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Precyzyjna z krótkimi skokami, dobrze zestopniowana skrzynia. Biegi wchodzą pewnie z lekkim oporem sprawiającym wrażenie bardzo solidnego spasowania. IMHO wzorowa praca inni mogą się uczyć jak powinna działać skrzynia.
~Loen
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Moim zdaniem ideał. Żadnych kłopotów, zawsze precyzyjna, krótki skok dźwigni zmiany biegów - zmiana przełożeń to bajka. Długość przełożeń dobrze dobrana do silnika. Co jak co, ale skrzynia jest perfekcyjna.
~WilqRS
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Dość krótka, potrafi się zacinać. Skrzynia nie jest wadliwa, gorzej ze sprzęgłem, zależy czy skodziną jezdziła młoda osoba \"wyciskająca poty\" z tego silnika i skrzyni. Jesli tak to bedą koszty.
~paweł W
Hatchback 1.4 60KM 44kW
ogólnie dobrze, czasami ciężko wchodzi jedynka, ale to może być wina ślizgającego sie sprzęgła, ale nie wiem bo nie jestem mechanikiem. na pewno sprzęgło mi sie ślizga, ale narazie jeszcze nie robie.
~tomal@klub.chip.pl
Hatchback 1.4 60KM 44kW
wg mnie działa bez zarzutu, choć żona uważa, że łatwo pomylić wsteczny z jedynką (!), na trójce dobrze sie zbiera ale piątke to chyba projektował ktoś o zacięciu "ksiegowego dusigrosza"

Usterki Skoda Fabia I

Skoda Fabia I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Łyha
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Biegi w tym aucie zmienia mi się wyśmienicie. Dosyć krótka dzwignia i krotkie przełożenia. Niestety trochę za wysokie obroty przy prędkości przelotowej tzn 90-100 km/h.
Skoda Fabia I Hatchback