Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

lukasz, 12 lat temu
Silnik 1.4 TDI 75KM 55kW
Rok produkcji 2004
Skoda Fabia I Kombi 1.4 TDI 75KM 55kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Gdybym mieszkał w Polsce na bank kupiłbym inne auto. Ale w Norwegii jest zupełnie inny rynek no i tak wyszło... Ogólnie to jak już ktoś koniecznie chce to auto to raczej 1.9 niż 1.4 w polskich realiach. Oceniam dość rygorystycznie z pryzmatu aut z innych klas ale to w sumie udane auto. Można na nim polegać. No i OGROMNY bagażnik jak na tą klasę auta.
Ten silnik to bez wątpienia najbardziej kontrowersyjny diesel z VW grupy z tamtych lat. No bo jak to, 3 gary tylko???? Ogólnie ci którzy lamentują nie wiadomo jak nad kulturą jego pracy mocno przesadzają bo nie jest źle. Ale jego mega oszczędność w porównaniu do 1.9 to też raczej bajki bo trzeba go stosunkowo wysoko kręcić. Ogólnie jednak pozytyw bo nic się nie dzieje a i osiągi do przyjęcia.
Praca jest ok. Ale mam wrażenie, że 3 bieg jest trochę za \"wysoki\" na ten silnik.
Powiem szczerze, że wszyscy ci którzy tak wychwalają prowadzenie się tego auta to chyba przesiedli się na fabię z malucha (bez urazy). Mój problem polega na tym, że wszystkie moje auta były ze zdecydowanie wyższej półki niż ta skodzinka i obiektywnie powiem, że właśnie w zachowaniu się na drodze jest przepaść co do większych aut.
Ciągłe problemy z wilgocią ze wszelkich szpar i z tego co widzę na forach to ten typ tak ma.
Jak na auto tej klasy jest super. BARDZO funkcjonalne nadwozie.
Klekot to klekot :-)))
To jest punkt kulminacyjny, no bo po co kupuje się 1.4 TDI???? Chyba nie dla adrenaliny. A więc po kolei moje faktyczne pomiary: 1. jazda typu nieżywy emeryt w czapce z nutrii i kamizeleczce: 3,6/100 (nie bajeruję, i nie było to na autostradzie tylko \"normalnych\" drogach trasa ponad 400km więc wynik wymierny. Cały czas oczywiście 80/90. Tylko raz tak wytrzymałem... 2. 150 na autostradzie i obciążenie: dobrze ponad 6/100 3. średnio wychodzi pewnie jakoś 5,5 tak po mieście i jakieś wyskoki
Auto jest bardzo drogie. No ale na dłuższą metę tanie w eksploatacji i trzyma cenę.
Nic się nie dzieje i tak ma zostać.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 75KM 55kW [l/100km]

6,6