Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

zbyhoo.w@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.4 TDI 80KM 59kW
Rok produkcji 2007
Skoda Fabia I Kombi 1.4 TDI 80KM 59kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : doskonały kompromis prowadzenia i komfortu
Układ elektryczny : awaryjny włącznik swiateł stop, powtarza się w innych autach grupy vw
To moja druga służbowa fabia 1,4 TDI 80KM, poprzednim hatchbackiem zrobiłem 45 tys km, teraz kombi 82 tys km od nowości. Idealne auto na służbowe - jeździć, jeździć, jeździć... NIe nadaje sie dla kowalskiego bo drogie w serwisie i duzo traci na wartości. A już na pewno nie jest warte takich pieniędzy jako nowe. Za to może jeździć o kropelce i przyjemnie się prowadzi
Silnik trudno jednoznacznie ocenić. Z jednej strony fajny moment obrotowy dający świetną jazdę po mieście, z drugiej głośny na wysokich obrotach i trzęsący jak w CC700. Bardzo oszczędny i drogi w serwisowaniu. Jak na auto służbowe w sam raz, tylko troszke ciszęj proszę ... Na pewno genialny silnik dla tych co dużo jeżdżą i nie zalezy im na cichym super-komforcie
przekładnia świetna, biegi wchodzą super, bez zajaknięcia. W służbówce biegi zmienia się w kilka setnych sekundy, a skrzynia znosi to godnie. Zero haczenia, znakomita precyzja, szerokie zakresy uzytecznych prędkości.
Jak dla mnie idealny kompromis precyzji prowadzenia i komfortu. Doskonała progresja - czyli pierwsze wychylenie koła dość miękko, ale za ułamek sekundy tłumienie szybko rośnie, dzięki czemu auto jest przyjemnie sprężyste. Co bardzo ważne - zawieszenie jest niezwykle ciche, żadnego łomotania czy uderzeń. Hamulce przeciętne, trzeba cisnąc pedał ale dobrze dozowalne
Dość szerokie słupki, mała tylna szyba, za to czujnik cofania to wspaniały gadżet
wszystko na swoim miejscu - oprócz uchwytu na kubek, którego nie ma pod ręką. Za to chłodzone klimą 2 schowki, automatyczne odcinanie dopływu powietrza z zewnątrz na wstecznym biegu. Ekstra bagaznik tylko szyba zbyt pochylona, skutkiem czego dla urody nadwozia (mocno zresztą wątpliwej) zrezygnowano z fukcjonalności. Octavia juz ma pionową ścianę i tak powinno być też w Fabii, zyskałoby się więcej miejsca do załadunku
Klimatyzacja - celująco, wzór wydajności. Chłodzi jak lodówka, aż za mocno (ofkors można regulować), za to ogrzewanie przeciętnie, dość długo się nagrzewa, na nogi za słabo grzeje. Ogólnie jest dobrze
z przodu miejsca dla niewysokich, ja mam 175 i na nogi tak sobie, gdybym był ciut wyższy to byłoby mi juz ciasno. Z tyłu mało miejsca, ale to male auto.
Silnik głosny, choc i tak zrobili co mogli w tanim aucie. Szumy wiatru dobrze wyciszone, tylko na tylnych drzwiach jakieś szumy jakby okno było uchylone. Jeździłem wzesniej hatchbackiem i było lepiej, koledzy z firmy też maja kombi i też im szumi wiatr na drzwiach tył. Przy autostradowej jeździe (powyżej 130) hałas trudny do zniesienia
Za drogie w zakupie jako nowe (silnik TDI winduje cenę zbyt mocno). Za drogi serwis jak na klasę auta, na obronę tylko to że mało awaryjne i dość trwałe
to moja druga fabia, przedtem miałem hatchabcka z tym samym silnikiem, oddawałem ją z przebiegiem 90 tys km (zrobiłem 45 tys) i padł włącznik świateł stop, obecna kombi (od nowości 82 tys km) jedna usterka - elektr. podnośnik prawej szyby - wymiana na gwarancji, reszta ok
zero poważnych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 80KM 59kW [l/100km]