Lista ocen Skoda Fabia I Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW 2001-2007 (34) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adam Ż
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
Klima chłodzi, ogrzewanie dzięki elektrycznemu podgrzewaczowi (podobno maja je wszystkie fabie w dieslu)też dobre ale nie miałem jeszcze okazji wypróbować go przy morzach większych niż -5. Dodatkowo zauważyłem, że szyby lubią parować zaraz po wyłączaniu klimy przy padającym deszczu, choć nie ma szczególnych tendencji do parowania gdy klima nie była wcześniej włączona. Może wymiana filtra kabinowego pomoże. Na razie 4, mimo 2 klimatyzowanych...
~kb
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
Brak zastrzeżeń, bardzo dobra regulacja kąta wylotu powietrza z nawiewów chyba każdy znajdzie odpowiednie położenie, w innych autach czasem jest z tym różnie. Podczas deszczu i w wilgotne dni bardzo pomocna jest klimatyzacja i szyba wtedy nie paruje wogóle, na dłuższe trasy latem a przy Dieslu jest ich napewno trochę klimatyzacja też wydaje się niezbędna, ta półautomatyczna montowana w Fabiach jest rewelacyjna.
~yumek@wp.pl
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
Diesel zimą troszkę dłużej się nagrzewa, ale ogrzewanie bez zarzutu juz po chwili od uruchomienia robi się ciepło. Latem w Combi jest tragicznie bez klimy, mozna się udusić szczególnie na dłuższej trasie(i sugeruje nie otwierac tylnich okien bo mozna ogłuchnąc).
~Y
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
Ogolnie nie jest zle a nawet dobrze. czasem trzeba tylko uzyc AC ale nawet w deszu nie mam problemu z usunienciem pary. Wentylacja wg mnie lepsza niz BMW 3 2005r. Ogrzewanie wg mnie dobre. wystarcza jakies 10min jazdy zeby bylo naprawde cieplo
~Pepe
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
Wiecej jak tylko OK. Wszystko pasuje, tylko dmuchawa glosna. Ogrzewanie jak w dieslu, potrzebuje ciötke wiecej jak benzyna, ale po 5 km przy temperaturze ponizej zera czuc juz cieply wiaterek.
~bq
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
Diesel. Nagrzewa się powoli. Do pracy mam 20km i jednej z zim przy temperaturach minus 30 stopni zdarzało się, że nie dał rady dojść do normalnej temperatury roboczej aż do firmy.
~Piotrek
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
ogólnie na plus, ale często występuje problem z czujnikiem G236 w klimatyzacji....wymiana nie jest taka droga - ok. 80 zł i można to zrobić samemu
~qracjusz
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
wiecznie parujące szyby, ciężko ustawić w chłodniejsze dni temperaturę aby cały czas nie zmieniać, piszczący wentylator, oszaleć idzie..
~Cinek200100
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
Mam klimę - bez zastrzeżeń (koniecznie trzeba pamiętać o wymianie filtra przeciwpyłkowego przed zimą po jazdach na polskich, czystych drogach).

Usterki Skoda Fabia I

Skoda Fabia I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~groszek
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
Zimą nawiew ciepłego powietrza do momentu rozgrzania się silnika podgrzewany jest elektrycznie do tego podgrzewane fotele.
Skoda Fabia I Kombi