Lista ocen Skoda Fabia I (23)

4,1
~meniu
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Auto kupione głównie do dojazdów do pracy. Rzadziej do wypadów z dziećmi i tobołami za miasto. Wiem, że jest to auto chętnie kupowane w leasing przez firmy. Domyślam się dlaczego. Auto jest po prostu optymalne do podróżowania. Jest wszystko to co potrzebne by w miarę komfortowo przemieścić się z punktu a do punktu B. Bez fajerwerków, zbędnych luksusów i fajerwerków. Czyli po prostu wół roboczy. W tej roli sprawdza się bardzo dobrze.
~Autsajer1987
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Zakupiłem w komisie. Auto z Belgii. Bardzo ekonomiczne i ergonomiczne auto. Spalanie na trasie 3.6l/100km. Po zalaniu za 100zł/21lON można przejechać około 600-700km. Auto bez usterek. W czasie dużych mrozów po odpaleniu czujnik układu chłodzenia silnika piszczy. Po zagrzaniu się silnika i ponownym uruchomieniu milknie. Przez 10 tys km nic się nie działo. Potem się zaczęło. "Jak coś nie jeździ to się nie psuje" :) Przy kupnie...
~Łukasz
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Auto wygodne, idealne na warunki miejskie jak i na wyskoki za miasto. Długie trasy raczej dla dwóch osób i dzieci. Świetne spalanie oraz wysoka niezawodność.
~Szymciasty
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Fajne autko do jazdy po mieście i na krótkie wypady. Na dłuższych trasach przeszkadza głośny silnik i kiepska pozycja za kierownicą. Wysoka niezawodność i solidność wykonania. Ja używałem Fabię jako auto służbowe i bardzo mile wspominam, nie miałem z nim nigdy żadnych problemów. Z mojej wiedzy wynika, iż w całej firmie Fabie 1,4 TDI (kilkadziesiąt sztuk) były oceniane pozytywnie (choć oczywiście każdy marzył o 1,9TDI). W 2-3 lata przejeżdżały...
~sebo
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Małe kombi sprawia że można również przewieźć coś większego. Generalnie nie jest to wielkie auto ale bardzo pakowne. Jego silnik sprawia że podróże są bardzo tanie a auto mimo niedużej mocy naprawdę dynamicznie i ochoczo przyspiesza. Odpala nawet w duże mrozy. Jak dla mnie naprawdę wygodne siedzenia przednie ( mam 190 cm wzrostu ) i nigdy jeszcze nie wysiadłem z auta z bólem pleców ( nawet po przejechaniu całej polski )
~Falcon
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Silnik jak to diesel na pompowtryskach, kulturą pracy nie grzeszy, polecam lepsze paliwo. Na Shell V-Power Diesel chodzi o wiele lepiej. (Silnik)
~wojczis
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Generalnie jestem zadowolony, samochód jest dokładnie taki jak się spodziewałem i spełnia moje potrzeby w 100%. Nie jestem fanem motoryzacji, Fabia to nie jest coś pięknego czy nieszablonowego tylko normalny dobry samochód. Drug raz pewnie bym nie kupił bo nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki :)
~C-driver
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Jak na samochód klasy B za ten pieniądz (sezonowa promocja około 60 tys. ze wszystkim - wyjazd z salonu). Polecam tylko kombiaka - wózek dla niemowlaka - gondola mieści się bez problemu (w megance hatchback 2007r. nie wchodzi wogóle). I tak wogóle to w roku debiutu zaliczył jakąś nagrodę za stylistykę nadwozia (kombi właśnie)
4,1
~Mario
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Opinia po 17 latach Samochód tani w zakupie i utrzymaniu. Stosunkowo pojemny co przepłacamy absolutnym brakiem wygłuszenia. To jednak uczciwa cena w zamian za to, ze można do niego załadować kilka skrzynek z narzędziami i drabinę do środka + na dach. Dodatkowy pasażer i rolki kabli tez nie są problemem. Oczywiście kończy się to dobijaniem leciwego juz, nie robionego od wieków zawieszenia na każdym progu zwalniającym oraz po pewnym czasie...

Usterki Skoda Fabia I

Skoda Fabia I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~kowjak
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Bezawaryjny, jeśli dba się na bieżąco, bardzo małe koszty przejechanych kilometrów (paliwo + wymiany części, oleju). Raz padła skrzynia biegów ale po wymianie trzyma się dłużej niż poprzednia oryginalna. Auto typowo oszczędne.