Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Sedan

FAB 2002, 14 lat temu
Silnik 1.9 SDI 64KM 47kW
Rok produkcji 2002
Skoda Fabia I Sedan 1.9 SDI 64KM 47kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na tą kategorię \"B\", pojazd przyzwoity.Ekonomiczność na wzorowym poziomie (przy obecnych, rosnących cenach paliw). Jak ktoś lubi poszaleć to auto nie jest dla niego.Z silnika SDI można bez szkody dla jego trwałości \"wycisnąć\" jeszcze trochę więcej mocy.
Karoseria : Miękki \"ekologiczny\" lakier- podatny na zarysowania.
Zawieszenie : Tuleje plastikowo-gumowe. Polecam wymieniać na oryginalne.
nie ma nic doskonałego (jestem malkontentem) więc nie ma i aut doskonałych, bo co by poprawiali konstruktorzy. Fabii wystawiam ocenę 4,5.
silnik trochę głośny, przydałoby się lepsze wygłuszenie w kabinie. Bardzo elastyczny ze względu na rozkład momentu obrotowego.Przydałoby się trochę więcej niutonometrów i koników (tak jak w Octavii SDI].
przełożenia dobrze dobrane do charakterystyki silnika. Moja fabia ciągnie czasami za sobą przyczepkę i dobrze sobie radzi.Przełaczanie biegów wzorowe - jak to w Volkswagenie.
samochód jedzie tam, gdzie ja chcę.Wspomaganie działa bardzo dobrze.Niezbyt udanym pomysłem są tuleje plastikowo-gumowe wahaczy.Pierwsze wymieniłem po 80 tys.km przebiegu.W Jettie oryginalne są do dzisiaj-330 tys.km przebiegu.
szerokie przednie słupki trochę ograniczają widoczność, ale to chyba ze względu na sztywność nadwozia.
wystarczająca ilość schowków.Dobrze regulowane siedzenie kierowcy. Pojemny bagażnik. Pełnowymiarowe koło zapasowe (a nie kółko od motorynki).
ogrzewanie w miarę dobre, ale nie najlepsza wentylacja. Słaby przepływ powietrza - trzeba uchylać okna.
jeżeli samochodem podróżują osoby o średnim wzroście i nie za tęgie, to jazda jest znośna. Trzy dorosłe, solidne osoby na tylnym siedzeniu to koszmar!
Przydałoby się lepsze wyciszenie kabiny - słychać pracę silnika. Założenie owiewek na szyby wyciszyły szumy powietrza i wpadanie kropel deszczu do wnętrza.
Bardzo ekonomiczny - zużycie ON od 2,8l/100km przy równej jeżdzie 60 km/h. Na autostradzie przy 130km/h - 4.8l/100km (obciążenie 4 dorosłe osoby + bagaż ok.30kg. Średnie zużycie wg.komputera - 3,7l/100km, rzeczywiste wg.przebiegu ok.3.9l/100km. Ceny części zamiennych znośne (oryginalnych i zamienników). Przeglądy i naprawy wykonuję sam więc nie narzekam na ceny usług (mam swój warsztat).
Jak ze stajni Volkswagena cena przystępna (wszystko zależy od zasobności portfela).
czasami nie działa elektryczne otwieranie bagażnika. Usterki jeszcze nie zlokalizowałem. zepsuł się włącznik sygnalizacji otwarcia przednich prawych drzwi- naprawiłem- błąd montażu. Wymiana po 80 tys.km. zużytych elementów plastikowo-gumowych przednich wachaczy. Wymiana po 90 tys.km. przebiegu odbojów tylnych amortyzatorów.
jak do tej pory nie ujawniły się żadne poważne usterki.Akumulator \"wysiadł\" zgodnie z instrukcją- po pięciu latach i czterech miesiącach.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDI 64KM 47kW [l/100km]

3,7