Lista ocen Skoda Fabia II Hatchback Facelifting (42) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Endtyme
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Niby wszystko ok, biegi wskakują bardzo lekko i przyjemnie, można nawet operować jednym palcem. Niestety, przynajmniej kilka razy dziennie odzywa się problem który towarzyszy tej skrzyni od początku, czyli haczenie, zwłaszcza przy włączaniu jedynki i wstecznego. Jest to niezwykle denerwujące w korkach, gdyż czasami nie da się włączyć pierwszego biegu bez puszczenia i ponownego wciśnięcia sprzęgła. Taka sama sytuacja jest ze wstecznym. W ASO...
~Gigant
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Idealna. Ze światełek fabian startuje zawsze pierwszy. Gaz do połowy i buksują koła. Do 60 km/h rewelka. Skrzynia utrzymuje obroty ok 1800 przy spokojnym przyspieszaniu. Niestety nie mam łopatek wiec przy wyprzedzaniu potrafi szarpnąć bo zbija od razu 2 biegi w dół. Nie wymienia się w niej oleju co 30000km tak jak w DSG 6 biegowej. Nie ma wrażenia jakby jechało sie tramwajem czy skuterem jak w zwykłych automatach. Silnik przy tej skrzyni nie...
~Mateusz
Hatchback Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Podobnie jak silnik rewelacyjna. Długie przełożenia, ale bardzo elastyczne. Handlowcy się śmiali, że to pół automat bo na 5 biegu szło jechać 60 i 180 km/h. Biegi wręcz wpadają same. Drążek chodzi bardzo lekko. Przy przebiegu 150 tyś brak jakichkolwiek problemów. Jedynie co to brakuje 6 biegu na trasie. Bo powyżej 140 km/h silnik ma ponad 4 tyś obrotów i już jest głośny
~lubliner
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Operując lewarkiem w sposób standardowy przełożenia wrzuca się lekko i precyzyjnie, gdy chcemy szarpnąć i szybko zmienić bieg czuć mały opór i coś w rodzaju sprężynowania. Brak 6. biegu mi nie przeszkadza, może przydałby się na ekspresowych i autostradach (u mnie może za 2 lata). Wsteczny czasem nie wchodzi za 1. razem, trzeba jeszcze raz nacisnąć sprzęgło.
~Termitek
Hatchback Facelifting 1.2 TDI CR DPF 75KM 55kW
Skrzynia pracuje bardzo gładko oraz precyzyjnie. Jedyne co można się przyczepić to zestopniowanie biegów 1 oraz 2. Podczas jazdy w korku 1 jest zbyt niewygodnie a 2 już zbyt szybkie na czym traci płynność jazdy. Jednak można się nauczyć. Na początku kiedy auto kupiłem to notorycznie mi gasło ponieważ trudno było mi wyczuć moment.
~DarStefan
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
po 1. wielki błąd Skody że nie ma 6 biegu - nie rozumiem bo Polo z tym silnikiem ma 2. W mojej Fabii mam wrażenie jak bym mieszał kijem w wiaderku budaprebu, trudno wyczuć drogi prowadzenia biegów, czasami szarpanie przy szybkiej zmianie z 1-2 - GENERALNIE DO POPRAWY
~RobiNo
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Skrzynia biegów bardzo wygodna. Jak na tej klasy auto jest świetnie:) Oczywiście nie jest to skrzynia biegów do wyścigów. Ale bardzo komfortowo umieszczona gałka od biegów (odpowiednia wysokość i jej kształt) i jej ergonomia zasługije na pochwałę.
~Miłek
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Przełożenie krutkie ale nie mam żadnych problemów. Wadą tego modelu jest pocąca sie skrzynia. 2 razy w roku jestem u mechanika zeby sprawdzic i ewentualnie dolac oleju.Jeszcze jedno letko chaczy ale z wzrostem przebiegu coraz bardziej.
~Gryfita
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Skrzynia biegów pracuje bez zarzutu. Jak był całkiem nowy, miałem trudności z wrzuceniem wstecznego, ale to była tylko kwestia przestawienia się na volkswagenowską skrzynię biegów. Być może przydałaby się \"szóstka\", ale kto wtedy kupowałby polo?
~Wojtek 1961
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Skrzynia biegów dzieło sztuki.Biegi wchodzą delikatnie ale zdecydowanie.Lewarek wybiera to czego oczekujesz precyzyjnie i bez żadnych oporów. Szkoda tylko że nie ma VI biegu, bo brakuje przy wyższych prędkościach.Ale nie można mieć wszystkiego.
Skoda Fabia II Hatchback Facelifting