Lista ocen Skoda Fabia II Hatchback Facelifting (42) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz
Hatchback Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Tutaj ocena mocno stronnicza ponieważ osobiście wolę twarde i niższe zawieszenie, a fabia jest jego przeciwieństwem. Miękka strasznie i do tego wysoka. Na zakrętach się kładzie, a przy większych prędkościach się buja przez co łatwo utracić nad nią kontrolę. w standardzie opony o profilu 165... porażka! Trochę wody, nie daj Boże śniegu i jedziemy jak na łyżwach (pomimo nowych opon). Na mokrej drodze potrafi zerwać przyczepność podczas...
~Endtyme
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Jest ok, pewnie trzyma się drogi, w skrajnych sytuacjach zimowych kilkukrotnie pomogło ESP, ale to było na sporej ślizgawicy. Problem jest tylko jak wieje silny boczny wiatr, wtedy samochodem trochę rzuca, ale to wynik wysokiego, pudełkowatego nadwozia niż słabego układu jezdnego. Zawieszenie mogłoby pracować trochę ciszej na nierównościach, gdyż jazda po dziurawych ulicach okupiona jest niestety sporym hałasem w środku.
~DarStefan
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Bardziej komfortowo zestrojone co nie jest zaskoczeniem, ale rozczarowalo mnie że zamówione sztywniejsze (fabryczne) zawieszenie nie wiele pomogło. Auto "zssuwa się" z zakretów przy większych predkościach. Ale to może być wrażenie po prześiadce z Cordoby. Stabilne zachowanie przy prędkościach 140-160 - jeden warunek - brak silnego wiatru
~Skoda nigdy
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Dobrze trzyma się drogi przy suchej nawierzchni, przy mokrej przyczepność staje się bardziej względna i auto łatwiej jest wyprowadzić z równowagi.Po ok. 14 - 27 - 48 itp ( zawieszenie to smieć ) tys. km pojawiły się stuki w zawieszeniu (przód), które są na tyle niepokojące, że niekiedy odnosi się wrażenie, iż zawieszenie zaczyna się ´sypać´.
~Termitek
Hatchback Facelifting 1.2 TDI CR DPF 75KM 55kW
Opony 195/55 r15 i autem można brać zakręty z dużą prędkością. Prowadzi się stabilnie. Zawieszenie tylko jest dość miękkie co wymaga odrobiny wprawy przy nagłej zmianie kierunki jazdy (test łosia itd.) Gorzej że lecą tulejki oraz łączniki stabilizatora. Identycznie jest w mojej Fabii I co jeździ żona.
~Miłek
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
NIE NA POLSKIE DROGI. Zbyt nietrwałe i sztywne zawieszenie sprawia że trzeba je czesto wymieniać. Ciagle jakiaś tulejka, swożeń itd. Jest to bardzo wku... wiec nie wiem na co narzekać czy na auto czy na drogi. Ogólnie z tego nie jestem zadowolony.
~Robert
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Przyjemny w prowadzeniu samochód, chociaż wg mnie układ kierowniczy mógłby być odrobinę mniej czuły ( podobno można to wyregulować, spytam się przy następnej wizycie w serwisie) . Dobre hamulce, ABS nie włącza się zbyt wcześnie a ESP działa delikatnie.
~psawik
Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 90KM 66kW
Wcześniej miałem VW Polo a Fabia o wiele szybciej traci przyczepność na zakrętach. Miękkie zawieszenie auto buja się przy hamowaniu i przyspieszaniu. Dodam, że na przeglądzie amortyzatory i zawieszenie bez zarzutów.
~roninf138
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Auto zachowuje się jak typowy krótki przednionapędowiec. Dużo podsterowności ale łatwej do opanowania. Jeżdżę dynamicznie i często z lekkim uślizgiem w zakrętach, ale zawsze autko wychodzi z opresji bardzo pewnie.
~Krzysztof
Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 75KM 55kW
Zawieszenie jest miękie, za miękie, bierze wszystkie nierówności, mocno wychyla przy zakretach, powyżej 90/km/h na naszych drogach w koleinach nie jest bezpiecznie, buja mocno ale to też ma zalete, można szybko uśpić dziecko.
Skoda Fabia II Hatchback Facelifting