Lista ocen Skoda Fabia II Hatchback (75) - Ergonomia

Na liście zabraknie 72 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojtek79
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Wszystkie elementy obsługi są bardzo intuicyjnie rozłożone i w zasięgu kierowcy. Brak udziwnień. Niestety najmniej wygodnym miejscem jest siedzisko kierowcy. Kierowca ma za mało przestrzeni na nogi, a pedały są za bardzo przesunięte w prawo. Fotel kierowcy ma regulację wysokości, ale i tak najwygodniejsza jest najniższa pozycja. Gdy się podwyższy fotel, to poprawia się widoczność (widać gdzie się kończy maska), ale w prawą nogę uwiera wtedy...
~Dzaa88
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Ergonomia samochodu stoi na całkiem przyzwoitym poziomie. Dwa schowki, półeczka koło kierownicy, całkiem pakowne kieszenie w drzwiach. Całkiem sensownie rozwiązany tunel środkowy - uchwyty na napoje, mata antypoślizgowa na np. telefon. ALE. Nie wiem kto wpadł na umieszczenia gniazdka 12v tak daleko od szyby. Bez przedłużacza jest praktycznie BEZUŻYTECZNE. Żaden kabel od nawigacji nie sięgnie. Radio (2 DIN) jest umieszczone poprawnie. NIESTETY,...
~hallk
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Jak to w autach udających VW albo też porostu wykorzystujących ich sprawdzone schematy mogę tylko napisać, że to naprawdę sprawdzone schematy. Przełączniki pod ręką, kierownica regulowana w dwóch zakresach, ręczny tam gdzie powinien być w samochodzie osobowym nisko w konsoli środkowej, sterowania szybami też pod ręką tylko że ich to akurat bardzo rzadko dotykam, kierunki, światła, radio, wentylacji i awaryjne są tam gdzie można ich się...
~Dża
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Samochód zapewnia całkiem niezłą ergonomię. Wszystkie przełączniki są w zasięgu ręki. W nocy są oświetlone. Niestety, wielkie utrudnienie powoduje obsługa radia w czasie jazdy. Przyciski nie różnią się od siebie, przez co ciągle trzeba odrywać wzrok od drogi. Bagażnik rewelacyjny. Mieści nawet wielkie zakupy. Ja zapakowałem do niego wielką torbę podróżną, plecak ze stelażem i jeszcze było miejsce na reklamówkę.
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Przemyślane rozwiązania - między bajki włożyć. Spróbujcie jechać tą Fabią w ostrym deszczu - woda ściekająca z przedniej szyby dosłownie zalewa boczne szyby i lusterka wsteczne. Strach wyprzedzać - nic nie widać. Deska zbyt przesunięta do przodu - czasem trzeba się wychylić żeby zwiększyć nawiew albo ustawić lusterko wsteczne. Fajnie rozwiązane schowki - tu nie mam nic do zarzucenia.
~Marek
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Wszystko ma swoje miejsce, jest pod ręką. Ogromny plus za \"samopowtarzalny\" kierunkowskaz. Super wygodne przy wyprzedzaniu czy w trasie. Wystarczy lekko musnąć dźwignię kierunkowskazu i 3 razy sam mrugnie. Wystarczająco dużo schowków, stabilne uchwyty na napoje. Skompletowałem sobie bagażnik we wszystkie przekładki i koszyk. Przemyślane i bardzo wygodne.
~cosmos
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Jak to u VW - wszystko na swoim miejscu, bez szaleństw i fajerwerków. Nie szukajmy tu designerskich smaczków. Całość zmontowana ładnie, poprawnie, nie utrudnia pracy kierowcy wyraźnie podkreślając to jakością materiałów i ogólną atmosferą w kokpicie. Bardzo dobre wspomaganie i rewelacyjne światła soczewkowe, godne polecenia fotele w wersji Sport.
~Raj
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Głupie miejsce na gniazdo zapalniczki ale oprócz tego zwyczajna, skodowska praktyczna nuda. Po minucie ma się już w aucie wszystko obcykane. Nieprzyjemna jest w dotyku plastikowa kierownica. Fabryczne radio gra o dziwo dobrze ale wyglądem i obsługą przypomina szalone lata 80te. A tak to wszystko na miejscu jak należy.
~Miro
Hatchback 1.4 TDI 80KM 59kW
Wszystko dobrze rozlokowane. Dorobiłem sobie dodatkowy przycisk do zasilania radia CB schowanego w schowku i teraz jest miód - pstryk i radio działa. Schowki na napoje są, nawet w drzwiach mieści się 1,5l. butelka lub termos.Kieszenie w drzwiach pojemne Schowek dolny głęboki i pojemny (CB, żarówki i jakieś poręczne przedmioty).

Usterki Skoda Fabia II

Skoda Fabia II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~acryl
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Chyba prościej już się nie da. Nie potrzebuję znaczka VW i różnych chromowanych otoczek ani niebieskich zegarów. Zielone podświetlenie zegarów i deski jest super, brakuje tylko ekonomizera. Na ładnej desce wszystko działa klasycznie i normalnie. Co więcej, w najnowszym Polo wszystko działa tak samo!
Skoda Fabia II Hatchback