Lista ocen Skoda Fabia II Hatchback (92) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hallk
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Dość twarde zawieszenie nie daje zbyt dużo komfortu na naszych dragach ale zapewnia naprawdę dobrze wyczuwanie tego co tak naprawdę mamy pod kołami. Auto prowadzi się pewnie i nie przechyla się tak bardzo na boki mimo ponad przeciętnego wzrostu. Hamulce działają bardzo bobrze jest tylko kwestia niekiedy zbyt czułego ABS-u w przypadku hamowania przed skrzyżowaniami pokrytymi dziurami (ale to występuje w większości aut i jest przyczyną wjechania...
~pierre
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Na sychym idelanie się prowadzi, nie jest podatny nawet na ujęcie gazu w zakręcie. Jeśli macie w swojej Skodzie fabrycznie opony Matador to wywalcie je w ch... nie trzymają nic za nic, ja zaraz po wyjeździe z salonu kupiłem szersze felgi i opony Dunlop Sp Sport Fastresponse - rewelacja, od razu inne auto!!!! Układ kierowniczy bardzo dobry - miałem kupować Peugeota 207 ale wygrała Skoda z uwagi na lepszy układ kierowniczy - bardziej...
~wojtek79
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Układ jezdny nowej Fabii to jest rewelacja! Zawieszenie jest dość twarde ale za to auto trzyma się jezdni jak przyklejone (zwłaszcza na zakrętach). Jest absolutnym mistrzem slalomu. Jeździłem różnymi samochodami (głównie znacznie większymi) i żaden nie dorównywał Skodzie. Przy prędkościach gdy inne auta dawno wpadały na zakręcie w poślizg, Fabia II nawet nie drgnie. Z mocnym silnikiem byłaby z niej świetna wyścigówka :-) Hamulce bardzo...
~baha
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
ciut za twardy na nasze drogi , na równych drogach jedzie rewelacyjnie (opony 195/55 R 15) też pewnie robią swoje ale na dziurach szczególnie tych większych to jednak za bardzo trzęsie. Za to w slalomie idzie pięknie.Układ kierowniczy bardzo precyzyjny ale dla mnie trochę za małe wspomaganie,wolałbym chyba takie jak w Grande Punto podwójnie wspomagane przy małych prędkościach,a tak paluszkiem się na postoju nie pokręci
~Fabian84
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
w swojej klasie fabia/polo/ibiza są bezkonkurencyjne. no może jeszcze fiesta ma coś do zaoferowania i te auta można pod tym względem nazwać pełnowartościowymi samochodami. obowiązkowo do fabii felgi 15, 16 lub nawet 17 cali. ja mam 195/55/15 i trzymają się na moim ulubionym łuku przy 150kmh na luzie. w focusie na 14 przy 130kmh bylem spocony na czole, mimo ze zawias tam byl niezależny a w fabii jest belka
~acryl
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Może i lubi się lekko przechylać, a na silniejszy podmuch wiatru reagować ruchem robaczkowym. Ważna jest łatwość prowadzenia samochodu, która nie pozostawia nic do życzenia. Ładnie zachowuje się na dziurawych asfaltach, na drodze szutrowej czy polnej też daje radę (ostrożnie, uwaga na spód). Układ kierowniczy - jeden z lepszych jakie znam, przyczepność bez zarzutu.
~Piotrek
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Zawieszenie to koszmar..pokonywanie łuków drogi przy 100km/h to loteria z losem. Poprzednik napisał, że super robi test między pachołkami :) niestety Fabia przy łuku w jednym kierunku i szybkiej kontrze, nawet niezbyt mocnej, sprawia wrażenie jakby miała się dosłownie oderwać od ziemi. Nie dałem 1 tylko ze względu na przyzwoite hamulce i nawet nawet precyzyjny układ kierowniczy
~Burn
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Przy ostrzejszych manewrach nerwowo reaguje na ruchy kierownicą. Samo wspomaganie pracuje lekko, jest zwrotny, zawracanie na drodze nie stanowi większych problemów. Zawieszenie dość miękkie, chociaż średnio wybiera poprzeczne nierówności. W zakrętach również objawia się miękkie zawieszenie, tendencja do pływania.
~Miro
Hatchback 1.4 TDI 80KM 59kW
Zawieszenie jest trochę miękkie, wychyla się dość mocno przy szybko pokonywanych zakrętach. Ale dość dobrze wybiera nierówności (opony 195/55/15). Jest dość wytrzymałe, standardowo wybijają się gumy, łączniki stabilizatora. Amortyzatory dotrwały do 300 tys. i powoli warto myśleć o ich wymianie.

Usterki Skoda Fabia II

Skoda Fabia II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~pierre
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Obok przestronności nadwozia układ jezdny jest najmnocniejszym punktem Fabii II, doskonale zestrojone zawieszenie do użytku codziennego (względny komfort, bardzo dobre prowadzenie w łukach - oczywiście nie na oponach Matador 165/70 R14 bo to jest pomyłka!!!, bardzo dobry bezpośredni układ kierowniczy)
Skoda Fabia II Hatchback