Lista ocen Skoda Fabia II Hatchback (82) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dzaa88
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Jedyne co mogę zrobić, to zacytować znanego dziennikarza motoryzacyjnego, który wysiada właśnie z Poloneza - \"It\'s HORROR!\". Głośno to mało powiedziane. Czasami niestety jestem zmuszony do jazdy po autostradzie. Przy 100km/h da się jeszcze rozmawiać. Przy 120 km/h gałka radia się kończy. Przy 140 km/h zapada błoga cisza... Nie, nie przekroczyłeś prędkości dźwięku - właśnie ogłuchłeś. Po trasie WRO-KRK objawy typu: złe samopoczucie, ból...
~cosmos
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Wiele osób zarzuca jednostkom TDI, że ich kultura pracy zbliżona jest do młockarni ;). To dość subiektywne, mnie akurat nie przeszkadza taki dźwięk silnika. Dlatego uważam, że nawet Fabia TDI jest świetnie wygłuszona, nie dopuszczając z zewnątrz niepożądanych dźwięków. Najlepiej słychać to podczas postoju przed ruchliwym skrzyżowaniem, kiedy nie słychać nic poza cichym mruczeniem silnika i muzyką z głośników :)
~pierre
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Tragedia, największy minus Fabii II i Roomstera!!!! W przypadku silnika 1.2 70KM jadąc w okolicy 2000 obr / min jest bardzo przyjemnie ale od 3000 obr/min zaczyna się masakra nie do zniesienia (domyślam się, że wersja 1.2 60KM lepsza w tej kwestii nie jest). Polecam auta z silnikami 4 cylindrowymi - mają lepszą kulturę pracy przez co jest nieco ciszej w aucie (zauważalnie ciszej)!
~Dża
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Niestety, wszystko psuje głośny jak kapela góralska silnik. Zawieszenie pracuje całkiem cicho, jednak i tak nie będzie dane nam się tym cieszyć. Jeżeli w Fabii 1,4 TDI w czasie jazdy jest cicho, oznacza to tylko rychłą wizytę u laryngologa lub to, że przekroczyliście prędkość dźwięku.. Schowki lubią klepać tak jak tylna półka i gaśnica w bagażniku. Samochód - Orkiestra!
~hallk
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Do 110 km/h ok powyżej to już nie można powiedzieć o komforcie podroży. Odgłosy zawieszenie docierają do ucha kierowcy, kostka brukowa może doprowadzić do bólu głowy, szum wiatru powyżej 110 i dźwięk silnika powodują reakcję zdjęcia nogi z gazu. Ale to tylko auto segmentu B więc nie można się spodziewać po nim więcej niż jest ale przyznaję chciałoby się.
~pierre
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Zawieszenie bardzo dobrze wyciszone ale powyżej 3000km silnik strasznie wyje - to dotyczy wszystkich wersi silnikowych - za słabo jest wyciszona komora silnika - np. w standarsdzie wyciszenie marski jest tylk ow wersjach TDI, do pozostałych wersji mozna sobie dokupić matę wygłuszającą marki za 90zł brutto jako opcja :(
~Adrian
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Słabe wyciszenie auta. Silnik głośny (nawet na postoju) to raz , ale też nie najlepiej wyciszono chyba drzwi. Przy prędkościach 110 i więcej słychać wyraźnie szum powietrza dobiegający z zewnątrz. Jazda dłuższy czas z "autostradowymi prędkościami" to nie będzie komfortowa podróż. Da się wytrzymać ale
~Marek
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
W środku jest cicho, jak założone są wszystkie osłony. Miałem urwaną osłonę pod silnikiem, ale po montażu zrobiło się bardzo fajnie. Dałbym doskonale bo jakby była osłona na silniku (jak w 1.9tdi) było by znacznie, znacznie ciszej tylko kto by wtedy kupował Golfa czy Polo..........
~And1WT
Hatchback 1.2 i HTP 60KM 44kW
Szczególnie słychać silne podmuchy wiatru, najbardziej z okolic przednich słupków. Wszystko to dzięki dość wysokiemu zawieszeniu. Średniej jakości silnik też potrafi narobić trochę hałasu, który delikatnie ale przedostaje się do wnętrza pojazdu.

Usterki Skoda Fabia II

Skoda Fabia II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Hmmm... Może nie byłoby tak źle ale ten silnik słychać zawsze. Powyżej 100km/h trzeba zagłuszać go radiem. Powyżej 130 nawet radia nie słychać. Po dłuższej trasie zawsze boli mnie głowa i z przyjemnością wsiadam do prywatnej, 8 lat starszej Vectry.
Skoda Fabia II Hatchback