Lista ocen Skoda Fabia II Kombi (46) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kowalski
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
można powiedzieć, że dość oszczędne auto. Średnio od tankowania do tankowania , pod korek, wychodzi ok. 4,6l/100km. Dojeżdżam do pracy 20km. Na takiej trasie, przy spokojnej jeżdzie spala 3,8 - 4,2 litra w drodze do pracy i ok. 0,5 litra więcej w drodze do domu. Średnio z jazdą po mieście spala ok. 4,6l/100km. Przy jeżdzie z tzw. cegłą na pedale spokojnie spali ok. 6,0 litrów. Zbyt wielkiej kultury pracy silnika nie ma, jest dość głośno,...
~Marcin
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Auto nie miało póki co żadnej awarii, a z eksploatacji to tylko pierwszy przegląd w ASO. Jego koszt nie jest niski, ale można go nieco zredukować, zabierając własny olej (za przegląd z wymianą oleju i filtra wyszło nieco ponad 400, plus 150 za własny płyn). Wiadomo, że na koszty utrzymania wpływa przede wszystkim spalanie, a to jest sensowne - średnio w granicach 6,2-6,5 l/100 km.
~Fliperas
Kombi 1.2 70KM 51kW
Na trasie prędkość ekonomiczna to ok. 80 km/h. Można wtedy zejść spokojnie poniżej 5 l/100km. Gorzej w mieście. Przy dużych korkach spalanie sięga 12 l/100km. Przeciętnie, przy średnich korkach jadąc do pracy 7 km pali 8,5 l/100km. Ponieważ jezdziłem już kiedyś Skodą wiem, że serwis jest nienajdroższy, da się przeżyć, przegląd okresowy ok. 600-700zł.
~marek
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
spodziewałem się lepszego. moja fiesta w automacie 1.1 spalała średnio 5,5 litra a wiadomo automat więcej spali i noga zawsze do pogłogi po ruszeniu żeby jechać a nie stać, a tutaj 7,3 bez oszczędności na 6,5 delikatnie z nóżką oj delikatnie, a żeby było mniej to już trzeba cegłę podłożyć.
~nikus
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Samochód jest ekonomiczny, szczególnie przy jeździe \"kulturalnej\" - czyli bez brawury, zbędnego przyśpieszania i nagłego hamowania. Na trasie (bez zbędnego szarżowania) jest \"tańszy\", niż cena biletu pierwszego lepszego busa. A jak ceny napraw? Na szczęście jeszcze nic nie musiałem naprawiać.
~SZKODOWKA
Kombi 1.2 60KM 44kW
Zużycie paliwa - do przyjęcia Cena przeglądu w serwisie powaliła mnie z nóg,po pierwszym przeglądzie gwarancyjnym zrezygnowałem z usług serwisu.Cena w serwisie 580 zł.Następny po roku wykonałem w prywatnym zakładzie i cena wyniosła 250 zł/wymiana oleju i wszystkich filtrów/.
~szkoda Fabia
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Przy ekonomicznej jeżdzie sporadycznie schodzi mi poniżej 6 litrów, zwykle 6,5. Średnio spalanie wychodzi mi około 7 litrów (np. do pracy 10 km autostradą, 6 km w mieście). Przy jeżdżeniu z prędkościami większymi niż 160 km/h dochodzi nawet do 10-11 l.
~Maciek W.
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Narazie mam jeden pomiar. Przy umiarkowanie oszczędnej jeździe w trasie auto spaliło 6,5l. Gdyby jechać non-stop 90-100 km/h spalanie nie powinno przekroczyć 6,1 l a to już dobry wynik. W mieście spali ok 9 l (sporo, ale cóż...)
~Karaś
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Auto w mieście spala do 7 l/100km. W chłodne dni przy dynamicznej jeździe do 8l. Autostrada przy 140 km/h około 6-6,5l w zależności od wiatru. Minimalnie ok 5l na trasie przy jeździe 110 km/h.
~ŁukRak
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Niestety, jak na klasę B auto spala dużo. Przy dynamicznej jeździe miejskiej średnio 9l/100 km Jeżdżąc nim na trasie z prędkościami 110-130 km/h spalanie 7,5 l/100 km. Najmniej pali przy 80-90 km/h
Skoda Fabia II Kombi