Lista ocen Skoda Fabia II Kombi (51) - Silnik

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dr. brown
Kombi 1.2 70KM 51kW
Uzytkowalem prawie 5 lat - zero awarii - przejechane ponad 70k km. Kultura pracy slaba, na wyzszych obrotach denerwujaco glosny, jak sie troszke żwawiej jeździ to pali sporo......tyle z minusów - plusy - tani serwis, bezawaryjny (poza wymiana cewki zaplonowej - warto ich stan o ile jakos mozna ) zweryfikowac przed zakupem uzywanego egzemplarza. A jeszcze jedno - samochodzik naprawde jak na te 70KM bardzo zwawy - na miasto spokojnie starczy, a...
~Zbigniew
Kombi 1.2 60KM 44kW
Przestrzegam przed silnikiem 1,2 TSI. Nie chcesz mieć kłopotów przemyśl zakup i wybiezr wersję z jakimkolwiek starym silnikiem! Prawdopodobnie ma wadę konstrukcyjną w napinaczu łańcuszka rozrządu. Od początku samochód - okresowo - wydaje głośny trzask, który po jakimś czasie (kilkunastu sekund do kilku minut) mija. Częstotliwość hałasu zwiększa się - jadę do wymiany. Jestem 5 dni po upływie gwarancji na samochód jednakże bylem w serwisie jakiś...
~Grzegorz
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Niestety silnik powyżej 2000 obrotów jest głośny - co jest męczące przy dłuższej trasie. Gdybym oceniał tylko jazdę w mieście czyli do 2000 obrotów to była by 4. Silnik pomimo 85km słaby ponieważ moment obrotowy to tylko 138nm a do tego osiągany przy 3800 obrotów. Czyli niestety jest mulasty, słabo się zbiera.
~bigman
Kombi 1.2 60KM 44kW
Silnik fatalny. Przed jego zakupem powinno się podpisać oświadczenie, że jest się świadomym, że ten silnik jest za słaby, mało elastyczny i dosyć dużo pali oraz nie nadaje się kompletnie do tego auta, ale pomimo tego się go wybiera. W zasadzie w silniku wszystko jest złe: moc, elastyczność, głośność, wibracje, reakcja na gaz.
~marek
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
mułowaty do 3500 obrotów potem już dobrze, ale spalanie leci wtedy w górę szybko. powyżej tych obrotów czuć potencjał tego silnika, nawet z 4 osobami na pokładzie i załadowanym bagażnikiem można pościgać się. szkoda że żeby spalanie było na niskim poziomie trzeba stosować eko-driving albo jeżdzić do 100km/h.
~RapaNui77
Kombi 1.4 TDI 80KM 59kW
Silnik to 1.4 TDI 80KM generalnie obawiałem się iż ten silnik może być za słaby ale pozytywnie mnie zaskoczył ponieważ ładnie się zbiera nie boje się że nie mam czym wyprzedzić jak w poprzednim samochodzie :) mimo iż koni ma teraz mniej.
~RapaNui
Kombi 1.4 TDI 80KM 59kW
~Mariusz
Kombi 1.9 TDI 105KM 77kW
Elastyczność bardzo dobra. Ogólnie jest to dobry silnik. W zasadzie brak problemów. Dość duża głośność. Czasami, gdy silnik jest zimny a sprzęgło niewłaściwie jest załączane, przy ruszaniu pojawia się \"dławienie\".
~ŁukRak
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Jeśli chodzi o kulturę pracy, to moim zdaniem w porządku. Niestety, bardzo kiepska elastyczność silnika, zwłaszcza na wyższych biegach. Próba dynamicznej jazdy pozamiejskiej kończy się wysokim spalaniem i miernymi osiągami....

Usterki Skoda Fabia II

Skoda Fabia II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Logruss2
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Mało dynamiczny, ale za to zupełnie bezproblemowy. Oleju nie bierze w ogóle, a i innych płynów eksploatacyjnych nigdy sam nie dolewałem. Wymiana oleju i przegląd co 15 tys. km wystarczają.
Skoda Fabia II Kombi