Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback

Simon, 14 lat temu
Silnik 1.4 TDI 70KM 51kW
Rok produkcji 2007
Skoda Fabia II Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW od 2007 - Oceń swoje auto
Podchodze do sprawy samochodu bardzo przedmiotowo. Dla mnie jest to kon roboczy, ktory ma byc niezawodny, tani w eksploatacji, na co dzien przewozic mnie do pracy, czasem przewiezc rodzinke, duzy ladunek, rower itp. Nie uzywam auta do scigania sie, lansowania, ani jazdy terenowej. Nie zalezy mi zeby byl bogato wyposazony, wyscielony najlepszej klasy materialami i fotelami ze skory. Jezeli w wiekszosci z tych uwag zgadzasz sie ze mna to bedziesz bardzo zadowolony z tego auta!
No coz, decydujac sie na 3-cylindrowca trzeba sie liczyc z pewnymi slabymi stronami. Charakterystyczny klekot i wibracje
Dziala bardzo dobrze, biegi wskakuja latwo - nie mam zadnych zastrzezen. Podobaja mi sie dlugie przelozenia co przeklada sie na niskie obroty i oczywiscie oszczednosc paliwa.
Przy predkosciach powyzej 120 km/h zauwazam tendencje do kolysania w zakretach. Moim zdaniem to wina bardzo wazkich fabrycznych opon 165/70 R14. Zamierzam je wymienic na 185/60 R14, moze sie poprawi.
Standardowo - slupki, ale chyba niewiele jest obecnie aut, w ktorych slupki nie bylyby problemem.
Nie wiem do czego sie przyczepic, raczej nic mnie nie denerwuje. No moze wygodniej byloby regulowac oparcie fotela prawa reka, a nie wciskac lewa pomiedzy fotel, a drzwi.
Klima jest bardzo wydajna, wystarczy chwila i jest chlodno, nawet przy duzym upale. Ogrzewania jeszcze nie mialem okazji sprawdzac w warunkach zimowych, ale w chlodniejszy dzien tez blyskawicznie mi sie zagrzalo.
Z przodu bardzo duzo miejsca. Mam ok. 185cm wzrostu, a fotel nie jest wcale w skrajnej pozycji - moglbym go jeszcze przesunac do tylu.
Dzwieku 3-cylindrowego diesla chyba nic nie jest w stanie wyciszyc. To jest chyba najwiekszy mankament tego auta. Ale do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic.
I to jest wlasnie ten punkt w ktorym nasz dieselek rekompensuje nam wszystkie niedogodnosci! Jestem po prostu zachwycony spalaniem - przecietnie 4,8 do 5,0 (nie jezdze wolno!). Nie udalo mi sie nigdy przekroczyc 5,3 nawet przy jezdzie w granicach 140 km/h. Natomiast przy jezdzie 90-100 km/h osiagalem wyniki w okolicach 4,1. Wyniki podaje dla dystansow ok. 100 km.
Wydaje mi sie ze calkiem przystepna jak na taki model. Poczatkowo zastanawialem sie nad 1,9 TDI, ale roznica w cenie przekonala mnie do 3-cylindrowki. Z perspektywy czasu moge szczerze powiedziec ze nie zaluje wyboru.
Narazie nic oprocz zarowki.
Tez nic.

Usterki Skoda Fabia II