Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback

acryl, 13 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 85KM 63kW
Rok produkcji 2007
Skoda Fabia II Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW od 2007 - Oceń swoje auto
Karoseria : To, że małe auto może być wystarczające w zupełności. Gorąco polecam!
Zawieszenie : Coś trzeba było wymienić po jeździe błotnistą drogą. Nie miałem innego wyjścia, pogoda też nie
Że Skoda potrafi być tak dobra, tak trwała i - wbrew złośliwościom internautów - wcale nie starzeje się z wyglądu. Nie jest nudna, a wręcz dość elegancka
Całkiem dobrze sobie radzi. Brakuje mu trochę niskoobrotowej natury silnika, który pamiętam z Matiza. Za to od 2500 obr./min. daje radę i pod większe górki zostawia daleko za sobą różne Tico i auta ciężarowe. Dźwięk silnika trochę taki sobie, a przy wysokich obrotach rzędu 4000 nieprzyjemnie i głośno warczy. Elastyczność... jest, ale na 4 i 5 biegu nie spodziewaj się za dużo
Spisuje się naprawdę rewelacyjnie. Praca drążka odpowiednia, zmiany płynne. Znam parę nowych aut, którym to tak dobrze nie wychodzi
Może i lubi się lekko przechylać, a na silniejszy podmuch wiatru reagować ruchem robaczkowym. Ważna jest łatwość prowadzenia samochodu, która nie pozostawia nic do życzenia. Ładnie zachowuje się na dziurawych asfaltach, na drodze szutrowej czy polnej też daje radę (ostrożnie, uwaga na spód). Układ kierowniczy - jeden z lepszych jakie znam, przyczepność bez zarzutu.
Naprawdę nieźle. Co prawda spore słupki C, ale łatwo się odnaleźć przy parkowaniu. Superczułe czujniki parkowania, ostrzegające przed przeszkodą z dużej odległości. Czasem aż do przesady...
Chyba prościej już się nie da. Nie potrzebuję znaczka VW i różnych chromowanych otoczek ani niebieskich zegarów. Zielone podświetlenie zegarów i deski jest super, brakuje tylko ekonomizera. Na ładnej desce wszystko działa klasycznie i normalnie. Co więcej, w najnowszym Polo wszystko działa tak samo!
Bez żadnych uwag. Dmuchawa działa jak należy, choć na czwartym biegu wiatraka wyraźnie przeszkadza to w słuchaniu radia lub CB. Ale łatwo odparować szyby, pomaga tu ogrzewanie tylnej i porządna klima, z której na początku wydostaje się zapach grzybowych... \"perfum\"
Tu mogłoby pomóc kilka centymetrów na szerokość w ogóle. Siedzimy wysoko, widzimy dużo, ale to norma w samochodzie klasy B. Kompakty w rodzaju Golfa/Aurisa/Civica dają szerszy fotel i więcej powietrza wokół pasażerów z przodu. Z tyłu nad głową i na nogi miejsca mamy naprawdę dość, a bagażnik więcej niż wystarczający
No tu już słabiej. Dźwięki spod motoru wyraźnie zauważasz przy wysokich obrotach, a przy długiej trasie to wyraźnie męczy. Podoba się za to wyciszenie układu jezdnego
Koszty ASO to poziom nieosiągalny dla nikogo poza Fiatem Pandą! Co do kosztów paliwa, najmniej (5,1) poza miastem i bardzo leniwie; moja średnia to najczęściej 6,0. W mieście 7,9-8,1, a na trasie przy zwinnej jeździe do 130 km/h minimum 6,2
Ze względu na powyższe argumenty naprawdę nic nie trzeba więcej
Zaliczone niewielkie odpryski lakieru. Przy klamkach drzwi przednich wyraźnie widać pajęczynę. Raz odkręcony zacisk akumulatora i brak zapłonu, ale znajomy specjalista od razu znalazł problem.
Dlatego dziś tu jestem i piszę na stronie. Przedziwna rzecz w czasie wyruszenia z domu. Noc, ulewa i silny wiatr, a tu zaczęły przygasać przednie lampy! Do tego mruganie kontrolki akumulatora. Szybko włączyłem światła (mam u siebie automatyczny włącznik świateł do jazdy dziennej) i jeszcze raz się to powtórzyło. Bałem się jechać! Ale incydent nie powtórzył się więcej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 85KM 63kW [l/100km]

7,1