Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback Facelifting

Robert, 13 lat temu
Silnik 1.2 TSI 85KM 63kW
Rok produkcji 2010
Skoda Fabia II Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW od 2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Jeździ się jak samochodem o większej mocy silnika.
Dobry samochód. Dobra jakość wykonania , rewelacyjny silnik.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony silnikiem skody. Dobre przyspieszenia, bardzo dobra elastyczność i kultura pracy jak na tak mały silnik. Dane producenta są zaniżone . Silnik bardzo cichy na niskich obrotach , na wysokich słyszalny ale nie dokuczliwy .Jakby ktoś się przejechał nie znając wcześniej mocy auta, nigdy by jej nie zgadł.
Chodzi całkiem przyzwoicie, skok mógłby być nieco krótszy. Przydałby się 6 bieg .
Przyjemny w prowadzeniu samochód, chociaż wg mnie układ kierowniczy mógłby być odrobinę mniej czuły ( podobno można to wyregulować, spytam się przy następnej wizycie w serwisie) . Dobre hamulce, ABS nie włącza się zbyt wcześnie a ESP działa delikatnie.
Do przodu bardzo dobra, na boki również, do tyłu przyzwoicie , posiadam czujniki parkowania tylne, nawet się przydają.
Ogólnie ok, obsługa raczej intuicyjna, nie przekombinowana. Sporo schowków, fajna siatka i haczyki w bagażniku .
Nie miałem okazji sprawdzić klimatyzacji, ale ogrzewanie działa średnio. Dłuższą chwilę zajmuje zanim samochód się nagrzeje.
Wygodnie zarówno z przodu jak i z tylu auta.
Przyzwoicie jak na te klasę samochodu.
Bardzo oszczędny na długiej trasie ( najlepszy wynik to przejechanie na zbiorniku 800km, ale to w 80% trasa). W warunkach miejskich i podmiejskich pali ok 7.5l , ale jest zima, latem mam nadzieje ze będzie mniej.
Stosunek jakości do ceny bardzo dobry. Dobra jakość wykonania. Elementy tapicerki i deski rozdzielczej dobrze spasowane.
Nowy samochód , nic się nie dzieje.
Nowy samochód , nic się nie dzieje.

Usterki Skoda Fabia II

Skoda Fabia II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu