Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback Facelifting

Wojtek 1961, 12 lat temu
Silnik 1.2 TSI 85KM 63kW
Rok produkcji 2011
Skoda Fabia II Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW od 2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik doskonały 1.2 TSI 85 KM idealny mruczący, świetnie się zbiera, oszczędny, do wszystkiego doskonały dostęp, naprawdę jestem mile zaskoczony.Ogólnie ładny samochód wpadający w oko. Do tego kolor soczysta czerwień z czarnymi i chromowanymi wykończeniami.Po prostu super.( szkoda kasy na metalik)
Układ elektryczny : Wymieniłem żarówki H7 na ksenony H7 HID pasujai są tanie razem około110zł.
Bardzo dobre solidne auto.Dobrze wykonane, nie przekombinowane wygodne i całkiem sympatyczne.Lekkie i bardzo ładne, dobrze się prezentuje na ulicy , nowoczesny wygląd i całkiem pojemny.
Silnik 1,2 TSI 85KM , jestem zachwycony, świetnie przyśpiesza, jest w miarę cichy, oszczędny,no i to chłodzenie Intercolera oraz Turbiny płynem i do tego osobne smarowanie Turbiny, naprawdę wszystkim serdecznie polecam.Jest to zapowiedz bezawaryjnej jazdy na lata.Aha i jeszcze najważniejsze silnik jest na łańcuchu, a dla mnie to podstawowa zaleta i odpadają wymiany rozrządu.
Skrzynia biegów dzieło sztuki.Biegi wchodzą delikatnie ale zdecydowanie.Lewarek wybiera to czego oczekujesz precyzyjnie i bez żadnych oporów. Szkoda tylko że nie ma VI biegu, bo brakuje przy wyższych prędkościach.Ale nie można mieć wszystkiego.
Doskonały.Cichy, sprezysty i bardzo dobry na nasze drogi.Komfortowy a jednak dobrze trzyma się drogi.Jestem bardzo zadowolony.Przyjemnie się prowadzi.
Jest O/K nie mam zastrzeżeń,szyby elektryczne bez zarzutu, lusterka super nie spodziewałem się ze zewnętrzne takie duże i tak świetnie widać.
Jestem niezwykle zadowolony, wszystko na miejscu tam gdzie powinno być.Wsiadasz pierwszy raz , jedno spojrzenie i wiesz wszystko gdzie co jest.
Moja klima działa natychmiast , chłodzi super, i do tego jest cicha .Nie przeszkadza i nie szumi.Naprawdę jestem mile zaskoczony jakością.Co do ogrzewania -ciepła , jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.
Jest wygodnie,dobre fotele , typowo niemieckie , twardawe ale nie meczą dupska i pleców.Miejsca jest wystarczająco.Materiały bardzo dobrej jakości, nic nie trzeszczy nie skrzypi, łatwe w utrzymaniu wnętrze.Ergonomicznie i porządnie .Jednym słowem ORDNUNG.
Wyciszony dobrze, fajnie mruczy silnik ale nie przeszkadza i nie jest uciążliwy w zasadzie go nie słychać do około 110km/h W mieście w ogóle nie słychać silnika.Stojąc na światłach patrze na obrotomierz czy aby nie zgasł.Jest cisza ja makiem.
Jak na razie pali około 6,4l po mieście i jest super.Jeżdze normalnie bez nacisku na oszczędność i nie sugeruje się komputerem na desce co do spalania.
Za pieniądze poniżej 43tyś zł to naprawdę doskonały , nie skomplikowany ale oszczędny i porządnie wykonany samochód.Mam wersje STYL z dodatkowym pakietem klimatyzacja i dodatki i uważam ze jest super.A wcześniej miałem w sumie kilkadziesiąt różnych aut.Broniłem się przed Skoda całkiem nie potrzebnie
Nie wypowiadam się bo mam nowy, jedyną modernizację zrobiłem zakładając ksenonowe żarówki H7 do soczewek Marki HID koszt 110zł.Świecą super dużo lepiej niż zwykle H7 ( bez obawy żaden błąd instalacji oświetlenia nie wyskakuje na desce).
Samochód mam nowy, kupiony 23.08.2011r, przejechałem jak na razie 1300km, jest cichy,oszczędny i jak na razie jezdzi jak zabawka.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 85KM 63kW [l/100km]

5,3