Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback Facelifting

Mst321, 12 lat temu
Silnik 1.2 TSI 85KM 63kW
Rok produkcji 2011
Skoda Fabia II Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW od 2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak na razie rewelacja. Niektórzy straszyli padajaca turbina - narazie brak problemów, ale stosuje pewne zasady i każdy kto miał auto z turbo wie ze trzeba je szanować :) , była tez mowa o słabym rozrzadzie, ale moja fabia ma już wzmocniona wersje i jak do tej pory wszystko jest dobrze. Prawdziwa opinie będę mógł wydać za 4 lata jak auto dobije do 100 000 km.
Silnik : Falujace obroty, wygranie nowego softa rozwiązało problem.
Z zakupu jestem bardzo zadowolony, do tej pory jeden serwis z wymiana oleju ( o dziwo nie zdarto ze mnie skory). Zobaczymy co będzie dalej.
Co chodzi o dynamikę to silnik jest rewelacyjny.
\"oporna\" jedynka, skrzynia chodzi lekko, czasem nie wskoczy wsteczny za pierwszym razem.
Jak na auto tej klasy jest bardzo dobrze.
Słupek trochę przeszkadza. Polecam czujnik parkowania.
Mozna odczuć podmuchy wiatru.
Klimatyzacja jak na manuala działa naprawdę dobrze, bez problemu da sie zapanować nad temperatura.
Największy plus skody w tym segmencie. Wyjazd na wakacje do Włoch w 4 osoby z pełnym bagaznikiem udał sie bez problemów, nikt nie narzekał na brak miejsca :) wsiadajac do samochodu nie czuć tego ze jest sie w aucie segmentu B.
Do 120 km/h jest w miarę cicho. Powyżej trzeba podglosnic radio :) na niskich obrotach praktycznie nie słychać silnika.
Po 15 000 km na podstawie faktur średnie spalanie 5,5 litra. Mieszkam w średniej wielkości mieście. Czasem wyjeżdżam w delegacje i raz udało mi sie przejechać 300 km po samej Warszawie - średnie spalanie 6,8 litra. Żeby było jasne - staram sie stosować do zasad eco drivingu ale nie jeżdżę jak żółw :) w trasie da sie zejść do 5 litrów. Na 1000 km trasie do Chorwacji w 4 osoby spalilem 54 litry, średnia prędkość 100 km/ h. Podsumuje krótko- auto jest ekonomiczne i bardzo nie odbiega od tego co podaje producent- co mało kiedy jest prawda :)
Jeździłem wszystkimi autami segmentu B przed zakupem i skoda zaoferowała najlepszy stosunek ceny do jakości.
Jedna wizyta w serwisie - wygranie nowego softa; coś dzwonilo po stronie pasażera. Usterki usunięte.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 85KM 63kW [l/100km]