Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback Facelifting

Krzysztof, 10 lat temu
Silnik 1.6 TDI CR DPF 75KM 55kW
Rok produkcji 2011
Skoda Fabia II Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 75KM 55kW od 2010 - Oceń swoje auto
Silnik : mimo wszsytko spalanie jest b. małe
a tak wogóle to auto może z zewnątrz, może sie podobać, tak już w środku jest brzydkie! Kształt deski rozdzielczej jest toporny, do tego obicia szare, smutne, jesienią auto jest depresyjne :) ale to kwestia gustu, dla mnie auto we wnątrz jest brzydkie.
Jest to mój samochód służbowy. Wcześniej wykorzystywałem Forda Mondeo mkIII 2.0 i przesiadka do małego miejeskiego samochodu to było/jest traumatyczne przeżycie. Silnik jest mało dynamiczny, wyprzedzanie między 90km/h a 120km/h jest koszmarne, trwa b. długo. Podjazdy pod większe wzniesienie mimo iż jadę sam sprowadza się b. często do redukcji do 2 biegu z pasażerami to bardzo często 1. Tak naprawdę auto w trasie nadaje się do tego by jechać za tirem:) Silnik jest za słaby ma jednak dużą zaletę, bardzo ale to bardzo małe spalanie i dlatego pomimo swych licznych wad daje 4.
Bez rewelacji, poprawnie
Zawieszenie jest miękie, za miękie, bierze wszystkie nierówności, mocno wychyla przy zakretach, powyżej 90/km/h na naszych drogach w koleinach nie jest bezpiecznie, buja mocno ale to też ma zalete, można szybko uśpić dziecko.
Przeciętnie, do przodu widać do tyłu też, Plus za duże lusterka
Mogło być lepiej, niby wszystko pod ręką ale sterowanie nagrzewaniem jakoś mało intuicyjne, trochę za wysoko.
Klima latem chłodzi, grzeje zimą, wszystko w porządku.
Bardzo nie wygodne fotele, w dłuższe trasy podróż jest bardzo męcząca. Z tyłu miejsca tylko dla 2 osób podróż w 5tke to nie porozumienie. Bagażnik b. mały
Fatalne wyciszenie. Głośno w aucie powyżej 90km/h przy 120km/h zastanawiam się czy wyłączyć radio, powyzej 140km/h i wyżej jest juz tylko huk
Ekonomiczność daję ocenę 5 za spalanie. jak by mojej fabianki nie męczyć to i tak spalanie będzie wynosić ok 5l! a przypominam to auto służbowe i mam karte flotową. Kilka razy uskuteczniałem ekodriving i wtedy spalanie w trasie wynosiło ok 3,8l! (zmierzone na odcinku 4,5tys km) spalanie jest wielkim atutem auta. Auto jest na gwarancji i serwisowane w ASO co do cen obsługi nie wypowiadam się bo nie ja ponoszę koszty ale ceny przeglądów wynoszą od 600zl do 1000zł (wymienane były wycieraczaki klima i inne a te usługi w ASO sa drogie - wycieraczki 150zl)
o cenie nie chcę się wypowiadać, auto służbowe 50tyś PLN za nowe auto w dieslu w wyposażeniu z klimatyzacją, dużym radiem i elektrycznymi szybami ale bez ogrzewanych i elektrycznych lusterek, niech każdy sam oceni.
Przez 115 000 km nie działo się nic szczególnego, przepalona żarówka
Do 115 000 bez najmniejszych problemów, nic, wymienione tylko klocki hamulcowe