Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback

Silnik 1.4 TDI 80KM 59kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Fabia II Hatchback 1.4 TDI 80KM 59kW od 2007 - Oceń swoje auto
Karoseria : dużo miejsca, siedzi się wygodnie, fotele jakoś zbytnio się nie wyrobiły. Auto sprzedaję koledze - jestem pewien że jeszcze długo posłuży. Mimo przebiegu nie obawiałem się robić tras po 1 tys. km,w trasie mnie nie zawiodła.
Układ elektryczny : moduł komfortu
Zawieszenie : polskie drogi wykańczają zawieszenie, tym bardziej na obniżonych oponach 195/55/15
Silnik : pękł przewód doprowadzający paliwo i lał po silniku
Auto przejechało przez 6 lat 300 tys. Z grubszych rzeczy padł moduł komfortu i urwała się wiązka sterownicza do drzwi. Przy 250 tys. wymieniłem sprzęgło. Poza tym reszta bez problemu pokonała ten dystans, silnik mocny jak dzwon, chyba dopiero się dotarł, bo nabrał dynamiki o ile można o tym mówić przy 80 KM. Poza tym reszta to sprawy eksploatacyjne.
Traktor, ale jest w miarę dynamiczny, oszczędny (średnia 5,2 l w cyklu mieszanym Trójmiasto). Myślę, że jeszcze długo polata, jeśli będzie ktoś o niego dbał.
Ostatnio widzę, że trochę zaczyna haczyć na 2 biegu, ale przy tym przebiegu to raczej norma niż wada.
Zawieszenie jest trochę miękkie, wychyla się dość mocno przy szybko pokonywanych zakrętach. Ale dość dobrze wybiera nierówności (opony 195/55/15). Jest dość wytrzymałe, standardowo wybijają się gumy, łączniki stabilizatora. Amortyzatory dotrwały do 300 tys. i powoli warto myśleć o ich wymianie.
Ma dość duże szyby. Niestety szerokie słupki przedniej szyby dość znacznie ograniczają widoczność. Lusterka dość duże z dobrą widocznością na pasy ruchu.
Wszystko dobrze rozlokowane. Dorobiłem sobie dodatkowy przycisk do zasilania radia CB schowanego w schowku i teraz jest miód - pstryk i radio działa. Schowki na napoje są, nawet w drzwiach mieści się 1,5l. butelka lub termos.Kieszenie w drzwiach pojemne Schowek dolny głęboki i pojemny (CB, żarówki i jakieś poręczne przedmioty).
szybko się nagrzewa (max 2 km i leci ciepłe powietrze). Niestety wentylator trochę wyje na pierwszym biegu (cały czas mam go włączony), ale to typowe w Fabii. Klima słaba.
Mam 1,85 m i jakoś się mieszczę. Niestety jak podniosę trochę siedzenie do góry, to kolano zawadza o panel środkowy. Pojechałem na wczasy z żoną i roczną córką z wózkiem, fotelikiem, wanienką, pieluchami i mnóstwem ciuchów - zmieściłem się. Jest dobrze.
niestety 3 cylindry to jak kosiarka. Ale teraz albo mi się słuch przytępił, albo się przyzwyczaiłem.
5,2 l średnia. Najniżej schodzę do 4l., a max to i 7 l. na autostradzie potrafi spalić, jak się go depcze.
W 2007 roku to było 52 tys. z pakietem - czujnik cofania, lusterka i szyby elektryczne... Grunt, że nie było żadnej poważniejszej awarii, zawsze zjeżdżał sam do serwisu/domu.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 80KM 59kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Skoda Fabia II Hatchback 1.4 TDI 80KM 59kW