Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback Facelifting

handlowiec, 9 lat temu
Silnik 1.6 TDI CR DPF 75KM 55kW
Rok produkcji 2012
Skoda Fabia II Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 75KM 55kW od 2010 - Oceń swoje auto
Auto oceniam w kategorii auta firmowego, ponieważ użytkowałem wersje Van 2 osobową. Skoda sprawdza się jako pojazd do przemieszczanie się z punktu A do B. W miarę wygodna i zaskakująco sprawnie przemieszczająca się, ale nic ponad to. Szara, nudna, plastikowa i nie było szkoda jak ją oddawałem...
Silnik bardzo oszczędny i o dziwo w miarę dynamiczny. Oczywiście nie jest to demon prędkości, ale naprawdę przyjemnie się nim wyprzedzało. Nie wiem jak wielki wpływ miał na to fakt że 99% czasu poruszałem się na pusto i w pojedynkę. Głośny zwłaszcza na zimno
Jak to w VW doskonała skrzynia, lekko pracująca bez zgrzytów i haczenia.
Całkiem komfortowe sprężyste zawieszenie, nie nastawione na szybką jazdę, auto mocno przechyla się na zakrętach.
Zaleta i jednocześnie wada. Ergonomia doskonała, wszystko tam gdzie trzeba, aż do znudzenia.
Zimą klimatyzacja bardzo dobrze dawała sobie radę z zaparowanymi szybami. Latem czasem miałem problem żeby ustawić odpowiednią temperaturę raz było za gorąco, żeby po chwili po przestawieniu pokrętła o milimetr było za zimno...
Podkreślam że skoda była w wersji 2 osobowej. Na przednich siedzeniach miejsca było bardzo dużo.
do 120 było ok. powyżej tej prędkości robiło się już głośno i to z każdego źródła silnik, szum powietrza, opony... Generalnie dłuższa podróż autostradą 140km/h męczyła.
Jeszcze parę lat temu była by lepsza ocena, ale na dzień dzisiejszy jest już kila innych możliwości które są ciekawsze i w lepszej/porównywalnej cenie.
Auto serwisowane w ASO. przy 60tyś. zauważyłem że rdzewieją ramiona od trzymania wycieraczek przedniej szyby.
brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI CR DPF 75KM 55kW [l/100km]