Lista ocen Skoda Fabia II (198) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 105 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Endtyme
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Skoda Fabia II
Niby wszystko ok, biegi wskakują bardzo lekko i przyjemnie, można nawet operować jednym palcem. Niestety, przynajmniej kilka razy dziennie odzywa się problem który towarzyszy tej skrzyni od początku, czyli haczenie, zwłaszcza przy włączaniu jedynki i wstecznego. Jest to niezwykle denerwujące w korkach, gdyż czasami nie da się włączyć pierwszego biegu bez puszczenia i ponownego wciśnięcia sprzęgła. Taka sama sytuacja jest ze wstecznym. W ASO...
~Gigant
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Skoda Fabia II
Idealna. Ze światełek fabian startuje zawsze pierwszy. Gaz do połowy i buksują koła. Do 60 km/h rewelka. Skrzynia utrzymuje obroty ok 1800 przy spokojnym przyspieszaniu. Niestety nie mam łopatek wiec przy wyprzedzaniu potrafi szarpnąć bo zbija od razu 2 biegi w dół. Nie wymienia się w niej oleju co 30000km tak jak w DSG 6 biegowej. Nie ma wrażenia jakby jechało sie tramwajem czy skuterem jak w zwykłych automatach. Silnik przy tej skrzyni nie...
~hallk
Skoda Fabia II
A właściwie to 4,5 pkt. bo naprawdę dobrze są dobrane przełożenia jak na auto małe, które nie ma być demonem szybkości a zadowolić klienta pod względem ekonomiki i pewnego komfortu jazdy. W trasie rzadko zachodzi potrzeba dotykania rewalka biegów jeżeli staramy się jechać a nie ścigać z innymi. 60 km/h na 5 biegu śmiało można jechać bez nieprzyjemnych wibracji układu napędowego. Tak naprawdę to staram się pilotować aby obroty nie spadły...
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia II
5,5
6,9
7,9
~Dzaa88
Skoda Fabia II
Skrzynia pracuje różnie. Najbardziej poroniony pomysł, to wsteczny wbijany jak jedynka, przy jednoczesnym wciśnięciu drążka. Ilekroć zapieram się mocniej o drążek, bo chce szybko ruszyć - wrzucam wsteczny. Trzeba się naprawdę pilnować, bo jest to bardzo frustrujące. Biegi \"do przodu\" zmieniają się bez problemu. Ze wstecznym (we wszystkich Fabiach jakimi jeździłem, a było ich 3) są problemy. Czasami nie chce wejść, lub zazgrzyta.
~Dża
Skoda Fabia II
Skrzynia biegów posiada całkiem nieźle rozłożone przełożenia. Chyba najsensowniejsze, z jakimi się dotychczas spotkałem. Nadrabia brak elastyczności ze strony silnika. Niestety, niefortunny sposób wrzucania wstecznego może być kłopotliwy. Nie raz zamiast jedynki wrzuciłem wsteczny bieg.Dobrze, że nikt za mną nie stał. Nie wiem, dlaczego nie zastosowano np. dźwigni znanej z Opla czy Renault.
~Majkelos
Kombi Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Skoda Fabia II
Skrzynia Zestopniowana prawidłowo. nie sugerujcie się w czasie jazdy automatycznymi \"podpowiedziami\" na wyświetlaczu - o sugerowanej zmianie biegu. Moim zdaniem pojawiają się zbyt wcześnie i stosując się do nich obciążamy silnik na b. niskich obrotach. Trochę nieprecyzyjne wybieranie pierwszego biegu i wstecznego - to juz znam z poprzedniej wersji Fabii.
~lubliner
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Skoda Fabia II
Operując lewarkiem w sposób standardowy przełożenia wrzuca się lekko i precyzyjnie, gdy chcemy szarpnąć i szybko zmienić bieg czuć mały opór i coś w rodzaju sprężynowania. Brak 6. biegu mi nie przeszkadza, może przydałby się na ekspresowych i autostradach (u mnie może za 2 lata). Wsteczny czasem nie wchodzi za 1. razem, trzeba jeszcze raz nacisnąć sprzęgło.
~Termitek
Hatchback Facelifting 1.2 TDI CR DPF 75KM 55kW
Skoda Fabia II
Skrzynia pracuje bardzo gładko oraz precyzyjnie. Jedyne co można się przyczepić to zestopniowanie biegów 1 oraz 2. Podczas jazdy w korku 1 jest zbyt niewygodnie a 2 już zbyt szybkie na czym traci płynność jazdy. Jednak można się nauczyć. Na początku kiedy auto kupiłem to notorycznie mi gasło ponieważ trudno było mi wyczuć moment.
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Skoda Fabia II
Moim zdaniem wszystkie biegi do przodu wchodza idealnie, lekko i gladko, jak po grubej warstwie wazeliny :) Delikatny problem z wstecznym (trzeba wcisnac i dopiero wrzucic), ale to kwestia przyzwyczajenia. Czasem jak tylko szybko chce sie wrzucic wsteczny to moze nie wskoczyc, zawsze trzeba zwracac na to uwage.
~wojtek79
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Skoda Fabia II
Skrzynia biegów jest bardzo fajna - ma krótkie odległości i biegi ładnie wchodzą. Wystarczy popchnąć drążek zmiany biegów palcem i bieg sam wskakuje. Trochę jak w sportowym aucie. Nie dam 5 gwiazdek bo już od nowości sporadycznie nie chce wskoczyć jedynka i trzeba popuszczać sprzęgło aby się tryby zazębiły.