Lista ocen Skoda Fabia II (191) - Widoczność

Na liście zabraknie 135 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~hallk
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Są takie rzeczy, które wymusza na stylistach moda, i z którymi musimy żyć. Słupki drzwiowe przednie za szerokie ale ok jak się przywyknie to można spojrzeć w wyprzedzeniem lub nadrobić wychylając głowę to w jedną to w drugą stronę. Słupki środkowe nie stanowią już takiego utrudnienia określił bym to mianem że każde auto tej wielkości musi je mieć w takim miejscu aby i z przodu i z tyłu było dość miejsca, aczkolwiek przeszkadzają naprawdę w...
~Dzaa88
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Widoczność w Fabii to niestety tragedia. I to przez wielkie \"T\". Bardzo długa deska rozdzielcza i niestety stosunkowo niska szyba przednia, powodują znaczne ograniczenie widoczności. Świateł nie widzę nigdy - zawsze muszę się wychylać. Widoczność z tyłu jest fatalna. Mała szybka skutecznie utrudnia wszystkie manewry wykonywane tyłem. Trzeba wielu tygodni, aby się nauczyć manewrować prze ten \"lufcik\". Jeżeli nie widać świateł u góry, zawsze...
~wojtek79
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Do przodu widoczność jest dobra, aczkolwiek najwygodniej siedzi się nisko, przez co nie widać końca maski. Lusterka są trochę za małe, przez co widoczność do tyłu, na boki jest przeciętna. Z tyłu są (modne obecnie) grube słupki, a szyba wysoko położona, przez co widoczność do tyłu jest raczej kiepska. Ponad to auto wydaje się do tyłu dłuższe niż jest w rzeczywistości. Dobrze, że dają w standardzie tylne czujniki parkowania - to ratuje...
~hallk@wp.pl
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Do przodu i na boki po 90 st. bardzo dobrze. problem przy skrzyżowaniu, gdy dojeżdżam pod ostrzejszym kontem niż prostym, boczy słupek skutecznie ogranicza obserwację drogi. Prawe lusterko mogłoby być większe lub lepiej wyprofilowane, w godzinach szczytu w mieści lepiej upewnić się dłużej czy na pewno nic nie ma na prawym pasie. Do tyłu taka jak w innych autach przy cofaniu dobrze posiłkować się bocznymi lusterkami, w trasie wystarczająca.
~CHUCK
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
obawiałem się jak widziałem na mieście takie autko, że nic nie widać. Ale jak dopiero się do niego przesiadłem to jestem pod wrażeniem. Wszystko widać bo ma duże lusterka i nawet nie trzeba ich ustawiać. Widoczność przez szyby jest ok. Tylko w/g mnie słupek od strony kierowcy troszkę przeszkadza przy wykonywaniu srętów w lewo na skrzyżowaniu (nie widać pieszych), ale idzie się przyzyczaić.
~Fabian84
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
do przodu na boki ok. do tyłu po skosie zwłaszcza - lipa. czujnik parkowania uważałem za zbędny, żona mnie namówiła ale okazuje się nieoceniony podczas parkowania. w zestawie z fabrycznym radiem pokazuje się na radyjku autko i symboliczne kreski-odległość od przeszkody. mega plus za reflektory soczewkowe, to jeszcze nie ksenon, alew połączeniu z dobrymi żarówkami nie trzeba niczego więcej w aucie tej klasy
~Łukasz
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Przy regulacji fotela siedzę dosyć wysoko, co przy moim wzroście (190 cm) powoduje, że drogę widać świetnie. Trochę przeszkadzają słupki "A". Lusterka duże, tylna szyba też. Na olbrzymi plus czujniki cofania połączone z wyświetlaczem (włącza się przy cofaniu zamiast radia) - przy rozpracowaniu "kreseczek i dźwięku pozwala parkować praktycznie na centymetry.
~Dża
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Widoczność to porażka. Na początku jest bardzo ciężko się przyzwyczaić. Tylna szyba malutka, bardzo utrudnia parkowanie. Przednie słupki skutecznie zasłaniają widoczność na bokach, a długi kokpit i krótka maska powodują problem z oceną odległości. Szyba przednia za szybko się kończy, przez co prawie zawsze nie widzę sygnalizatora.. Ew. jest on zasłonięty przez boczny słupek.
~Burn
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Szyba z przodu daleko wysunięta, dobra widoczność, może przeszkadzać szeroki słupek A i B, który ogranicza dość widoczność. Lusterka boczne - bajka! Duże i ogarniają dużą powierzchnie. Widoczność do tyłu - wystarczająca - nie ma problemów z parkowaniem. Bardzo dobra jest regulacja fotela w wielu płaszczyznach, także każdy znajdzie dla siebie dobrą pozycje za kierownicą
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia II
6,9
7,9
~Endtyme
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Przód ok, tył również nie najgorzej, może trochę przeszkadzają szerokie słupki, ale zawsze pozostają czujniki parkowania. Nota bene biorąc samochód z czujnikami traktowałem je trochę jako bajer który po prostu był w pakiecie, jednak po czasie okazało się, że są w mieście niezwykle przydatne i bardzo ułatwiają manewrowanie nawet takim małym samochodem jak Fabia.