Lista ocen Skoda Fabia II (215) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 111 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojtek79
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Skrzynia biegów jest bardzo fajna - ma krótkie odległości i biegi ładnie wchodzą. Wystarczy popchnąć drążek zmiany biegów palcem i bieg sam wskakuje. Trochę jak w sportowym aucie. Nie dam 5 gwiazdek bo już od nowości sporadycznie nie chce wskoczyć jedynka i trzeba popuszczać sprzęgło aby się tryby zazębiły.
~DarStefan
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
po 1. wielki błąd Skody że nie ma 6 biegu - nie rozumiem bo Polo z tym silnikiem ma 2. W mojej Fabii mam wrażenie jak bym mieszał kijem w wiaderku budaprebu, trudno wyczuć drogi prowadzenia biegów, czasami szarpanie przy szybkiej zmianie z 1-2 - GENERALNIE DO POPRAWY
~LR_Bruce
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Jest, służy do zmiany biegów i się nie zepsuła - tak można ją najkrócej scharakteryzować. Innych plusów nie zauważyłem. 5 biegów powoduje, że przy prędkościach autostradowych silnik ma wysokie obroty czego skutkiem jest hałas i spore spalanie.
~Paweł
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 90KM 66kW
Skrzynia jest bardzo dobrze dobrana do tego samochodu. Mianowicie świetnie radzi sobie z prędkościami autostradowymi jak i miejskimi w terenie zabudowanym. Biegi wchodzą bardzo płynnie, czasami wsteczny lubi "dać większy opór"
~RobiNo
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Skrzynia biegów bardzo wygodna. Jak na tej klasy auto jest świetnie:) Oczywiście nie jest to skrzynia biegów do wyścigów. Ale bardzo komfortowo umieszczona gałka od biegów (odpowiednia wysokość i jej kształt) i jej ergonomia zasługije na pochwałę.
~Miłek
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Przełożenie krutkie ale nie mam żadnych problemów. Wadą tego modelu jest pocąca sie skrzynia. 2 razy w roku jestem u mechanika zeby sprawdzic i ewentualnie dolac oleju.Jeszcze jedno letko chaczy ale z wzrostem przebiegu coraz bardziej.
~Gryfita
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Skrzynia biegów pracuje bez zarzutu. Jak był całkiem nowy, miałem trudności z wrzuceniem wstecznego, ale to była tylko kwestia przestawienia się na volkswagenowską skrzynię biegów. Być może przydałaby się \"szóstka\", ale kto wtedy kupowałby polo?
~Wojtek 1961
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Skrzynia biegów dzieło sztuki.Biegi wchodzą delikatnie ale zdecydowanie.Lewarek wybiera to czego oczekujesz precyzyjnie i bez żadnych oporów. Szkoda tylko że nie ma VI biegu, bo brakuje przy wyższych prędkościach.Ale nie można mieć wszystkiego.
~tomek
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Po 45.000 zaczęła wyć, teraz mam 70 000km przebiegu i właśnie wymieniają mi skrzynie na nową w serwisie. Zawsze jeździłem starymi Audi z przebiegami po 400tyś i tam nie było mowy o wymianie skrzyni. Jednym słowem dramat.
~RapaNui77
Kombi 1.4 TDI 80KM 59kW
Skrzynia biegów to rewelacja precyzyjnie wchodzą każde przełożenia, mam porównanie ze starym samochodem w którym tej precyzji brakowało jak i do samochodu ojca który ma też diesla i tam biegi nie wchodzą tak łatwo