Lista ocen Skoda Fabia II (243) - Silnik

Na liście zabraknie 83 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Burn
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Mimo, że silnik jest mały, nie jest on aż taki zamulony jakby się mogło wydawać. Wersja 12 zaworowa zapewnia \"jakieś\" tam przyśpieszenie. Demon prędkości i przyśpieszenia to nie jest, ale do w miarę względnego poruszania się miasto/nieduże trasy jest dobry. Do 3-3,5 tys pracuje stosunkowo cicho, potem już odzywa się jego mruk. Charakterystyczne jest jego odpalanie i praca na jałowym na zimnym silniku - jak diesel :)
~Fabian84
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Typowa konstrukcja szesnastozaworowa o dwóch obliczach: spokojnym przy niższych obrotach i szalonym przy wysokich obrotach. po mieście wystarczy jeździć do 2500obr., przy wyprzedzaniu warto mieć powyżej 3000-3500obr. Kręcenie tego motoru powyżej 5000 nie ma sensu. Przy tej prędkości motor osiąga max mocy,a nie jak np. yaris 1.3 przy 6000 cholera wie ile.. W przeciwieństwie do fabii 1.2 silnik ten ma kulturę pracy:)
~Dzaa88
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Silnik 1,4 TDI bardzo dobrze radzi sobie w mieście. Gwarantuje całkiem niezłą elastyczność na pierwszych trzech biegach. Później dramat. Zrobiłem tym autem ok. 40 tyś. kilometrów - większość w trasie. Wyprzedzanie czegokolwiek, co jedzie szybciej niż 60km/h jest po prostu niebezpieczne. Silnik chodzi bardzo głośno. Dźwięk mogę jedynie porównać do starego Jelcza. Klekocze jak diabli.
~Zasmucony
Hatchback Facelifting 1.2 HTP 70KM 51kW
No cóż...to tylko Skoda więc kultura pracy bliżej nie określona. Jakby kosiarka, jakby maszynka do włosów... sam nie wiem. W każdym bądź razie zimny silnik pracuje okropnie,jak jest ciepły nie lepiej. Może przebieg 76tyś km jest już na tyle duży, że należałoby wymienić silnik. Pobór oleju ok 100ml na 1000km. Więc dużo jak na ten przebieg. Wiadomo że jest to silnik mało elastyczny bo ma tylko 1.2
~Kajojut
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Po 85 kM możnaby oczekiwać nieco więcej. Subiektywnie poprzednia wersja z 75 kM wydaje mi sie bardziej elastyczna i z wieksza kulturą pracy. Żeby sprawnie przyspieszać trzeba kręcić powyżej 3000 obrotów. A to skutkuje znacznym wzrostem hałasu i pokaźnym spalaniem. Jak na mały i nowy samochód to kiepsko. Czasami jeżdżę 10-cioletnim Punto 1.2 60kM 130 tyś przebiegu i kurcze jakby przyjemniej.
~Janutek
Hatchback Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Niestety mało dynamiczny pomimo 85KM. W porównaniu do Cordoby 1.6 75KM - cienias. Wiem- 16V wymaga kręcenia na wyższych obrotach ale to przekłada się na zużycie. Za to bardzo przyjemnie (pod względem dynamiki) jeździ mi się tym autem na autostradzie z prędkościami 140-160 km/godz, na całe szczęście nie ma komputera pokładowego więc cierpię tylko przy tankowaniu :)
~Wojtek 1961
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Silnik 1,2 TSI 85KM , jestem zachwycony, świetnie przyśpiesza, jest w miarę cichy, oszczędny,no i to chłodzenie Intercolera oraz Turbiny płynem i do tego osobne smarowanie Turbiny, naprawdę wszystkim serdecznie polecam.Jest to zapowiedz bezawaryjnej jazdy na lata.Aha i jeszcze najważniejsze silnik jest na łańcuchu, a dla mnie to podstawowa zaleta i odpadają wymiany rozrządu.
~hallk
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
W mieście jest bardzo dobrze, elastyczny i dynamiczny. W trasie na pewno lepiej niż 1,9 SDI przy normalnej (rodzinnej) jeździe można wyprzedzić TIR-a i na 5 piegu, jednak w większości przypadków jednak zachodzi potrzeba zapięcia 4 i wykorzystanie tego co dał producent. Jeżeli autem jedziemy w 3 osoby to osiągi w stosunku do ceny auta i kosztów eksploatacji są korzystne.
~acryl
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Całkiem dobrze sobie radzi. Brakuje mu trochę niskoobrotowej natury silnika, który pamiętam z Matiza. Za to od 2500 obr./min. daje radę i pod większe górki zostawia daleko za sobą różne Tico i auta ciężarowe. Dźwięk silnika trochę taki sobie, a przy wysokich obrotach rzędu 4000 nieprzyjemnie i głośno warczy. Elastyczność... jest, ale na 4 i 5 biegu nie spodziewaj się za dużo
~Tomek
Hatchback Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
1.4 16v 86kM plus LPG. Bardzo dobra jednostka, najlepsza w tym modelu. Oleju praktycznie do przebiegu 10 tys między wymianą oleju nie bierze, ja wymieniam olej co 15 tys km i muszę dolewać ok 0,5 l oleju. Dynamika wystarczająca (no porównując silniki bez turbo), na gazie pracuje bardzo dobrze i bezobsługowo - posiada hydraulikę luzu zaworów.