Lista ocen Skoda Fabia II (243) - Silnik

Na liście zabraknie 83 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marian
Hatchback 1.2 i HTP 60KM 44kW
Samochód mam od nowości z salonu, przejechane 51tyś. silnik stracił kompresję, potrzebna była regeneracja głowicy i wymiana zaworów, przy tym przebiegu! Auto miało posłużyć rodzinie i żeby było tip-top robota zlecona w ASO no i porażka. Urwali gwint w bloku silnika nie można było założyć głowicy. Blok też do naprawy! Dramat co to za g***!
~Dża
Hatchback 1.4 TDI 70KM 51kW
Kulturę pracy silnika oceniam na fatalną. Silnik pracuje głośno we wewnątrz jak i na zewnątrz. Podróżowanie na autostradzie do katorga dla uszu. Po 300KM wychodzi się ogłuszonym i zmęczonym. Elastyczność w mieście oceniam na zadowalającym poziomie. Jeździ się przyjemnie. Niestety, w trasie wyprzedzanie czegokolwiek jest niebezpieczne.
~TMG
Kombi Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Silnik godny polecenia. Obecnie po 3 miesiącach od odbioru zrobione 12tyś. Nie dolałem ani kropli oleju. Silnik bardzo cichy nawet przy większych prędkościach (140-160km/h). Niestety trochę więcej pali niż deklaruje producent ale w dużej mierze moja wina. Jak trzeba wyprzedzić to redukcja na 3 i ogień. Miły dźwięk silnika na wyższych obrotach
~Rafał
Kombi Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Spodziewałem się więcej po tym silniku. Niby max moment obrotowy wg producenta zaczyna się od 1550 obr/min ale rzecz biorąc praktycznie to powyżej 2000 obrotów zaczynamy przyśpieszać. Na jedynce zerowe przyspieszenie, dopiero od dwójki zaczyna jechać. Z włączoną klimatyzacją silnik wyraźnie słabszy. Elastyczność na poszczególnych biegach zadowalająca.
~Robert
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony silnikiem skody. Dobre przyspieszenia, bardzo dobra elastyczność i kultura pracy jak na tak mały silnik. Dane producenta są zaniżone . Silnik bardzo cichy na niskich obrotach , na wysokich słyszalny ale nie dokuczliwy .Jakby ktoś się przejechał nie znając wcześniej mocy auta, nigdy by jej nie zgadł.
~cosmos
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
W tej wersji jednostka TDI jak zwykle spełnia wszelkie oczekiwania dot. osiągów i ekonomiki. Po pierwszych 4000 km zero ubytku oleju, widać jakość produkcji w Skodzie rośnie z każdym rokiem. Polecam ze spokojem dotrzeć auto - pierwsze 1000-1500 km umiarkowanie korzystać z możliwości silnika - opłaci się to przez kolejne tysiące km :).
~DarStefan
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Z Fabią to świetne zestawienie, dobrze że nie dałem się namówić na 85km wersję. Auto przyśpiesza do setki naprawdę dynamicznie, jak dla mnie, rewelacyjna elastycznośc na 5 biegu od 130 do 160km/h. Jeżeli traktować delikatnie można zamknąć się w spalaniu 5.5l/100km, przy prędkościach autostradowych w przedziale od 7-9 (140-160km/h)
~Majkelos
Kombi Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Silnik bardzo przyzwoity. Kultura pracy dobra. Nie jest zbyt elastyczny - wiadomo mała pojemność. Żeby ostro przyspieszyć trzeba czasem zredukować obroty. Ale ogólnie nie narzekam - nie po to kupiłem tą wersję żeby się ścigać. Jeździłem jakiś czas Fabią dieslem z tego samego rocznika i wniosek był jeden: wole benzynę.
~Grzegorz
Kombi 1.4 i 16V 85KM 63kW
Niestety silnik powyżej 2000 obrotów jest głośny - co jest męczące przy dłuższej trasie. Gdybym oceniał tylko jazdę w mieście czyli do 2000 obrotów to była by 4. Silnik pomimo 85km słaby ponieważ moment obrotowy to tylko 138nm a do tego osiągany przy 3800 obrotów. Czyli niestety jest mulasty, słabo się zbiera.
~bigman
Kombi 1.2 60KM 44kW
Silnik fatalny. Przed jego zakupem powinno się podpisać oświadczenie, że jest się świadomym, że ten silnik jest za słaby, mało elastyczny i dosyć dużo pali oraz nie nadaje się kompletnie do tego auta, ale pomimo tego się go wybiera. W zasadzie w silniku wszystko jest złe: moc, elastyczność, głośność, wibracje, reakcja na gaz.