Lista ocen Skoda Fabia II (212) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 114 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kobieta
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Jeżdżę na długie trasy, jeżeli nie wyprzedzam zbyt często i jadę 90 - 100 km na godzinę średnia spalania wynosi 5,4 l/100 km, podczas jazdy z podobną szybkością, ale wyprzedzając samochody jadące za długo przede mną spalanie wynosi 5,6 l/100 km
~Nabiszcz
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Tak jak pisalem wyzej nie jestem zadowolony myslame ze bedzie miejsze zluzycie szczegolnie jak na ten silnik (ale to moze wlasnie dlatego ze silnik jest maly) slyszalem ze 1.9 disel swietnie sie spisuje w tym aucie ale znowu cena jest nie do przyjecia.
~bp
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
spalanie moge podać wg komputera. Max to oczywiście chyba bez ograniczeń jak sie chce:) natomiast obecnie średnie spalanie mam na poziomie 5,5 natomiast minimalne przy naprawde oszczędnej jeździe to 4,3 (bez klimy) oczywiście z klimą to ok 1,3 litra wiecej
~cosmos
Hatchback 1.9 TDI 105KM 77kW
Kto jeździł kiedyś TDI ten wie co oznacza ekonomia spod tego znaku. Fabia ma 45 litrowy bak, między tankowaniami pokonuję 700-750km - po mieście :). Daje to koszt przebycia 100km w mieście na poziomie 22 zł. Myślę, że nie trzeba tego komentować :).
~bryko
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
miałem ten samochód tylko przez miesiąc, zdążyłem przejechać (90% trasy) ok 6000 km i średnie zużycie to 6,8 l/100. Yaris z silnikiem o podobnej mocy (68KM) spalał mi 1,5 litra mniej. O kosztach napraw/przeglądów nie piszę (nie miałem okazji robić)
~slawek007
Hatchback 1.2 i HTP 60KM 44kW
Mały silnik ze sporym pragnieniem. Śrenia 6,5 w trasie - 8,5 w mieście. Uwaga: przy prędkości od 140 spalanie może wynieść nawet 12 litrów (przy 190 bo do takiej prędkości udało mi się rozpędzić to maleństwo spalanie wynosiło 15 litrów).
~Wojtek
Kombi Facelifting 1.4 16V 85KM 63kW
Wybrałem ten samochód i silnik ze względu na prasą budowę, kompromis pojemności bagażnika, spalania i dynamiki jazdy - przy jeździe autostradą 140 z klimatyzacją spala około 9 - 9.3 litra gazu. Przy spokojnej jeździe bez klimy ok 7l.
~Bartek
Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Spalanie zależy od techniki jazdy, można osiagnąć dobry wynik przy tzw. eco drivingu, przeglądy raczej niedrogie w stosunku do konkurencji a co do napraw to jak narazie mój egzemplarz jest bezawaryjny i oby tak dalej.
~Robert
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 85KM 63kW
Bardzo oszczędny na długiej trasie ( najlepszy wynik to przejechanie na zbiorniku 800km, ale to w 80% trasa). W warunkach miejskich i podmiejskich pali ok 7.5l , ale jest zima, latem mam nadzieje ze będzie mniej.

Usterki Skoda Fabia II

Skoda Fabia II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~voy
Hatchback 1.4 TDI 80KM 59kW
obecnie z 1,4 TDI mam wyciągnięte około 85 KM, podniesiony jest także moment obrotowy, spadło spalanie do ok. 4,3 - 4,5 na trasie, w mieście trzeba dodać, ale max 1 litr, no chyba, że stoisz w korku po parę godzin (np. Łódź, W-wa)