Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Hatchback Facelifting

sss, 4 lata temu
Silnik 1.0 TSI 95KM 70kW
Rok produkcji 2019
Skoda Fabia III Hatchback Facelifting 1.0 TSI 95KM 70kW 2018-2021 - Oceń swoje auto
Samochód zwinny mający bardzo dobre przyspieszenie. nawet przy 100 km/h przy wciśnięciu pedału do oporu zaczyna wciskać lekko w fotel - tego się nie spodziewałem. Bardzo dobra intuicyjna, wysoka funkcjonalność komputera. Bardzo dobre hamulce - z tyłu mam hamulce tarczowe. Jedyne mankamenty które zauważyłem, to wyciszenie silnika - nie jest doskonałe - no ale to klasa B w rozsądnej cenie. Czasami brak wystarczającej elastyczności silnika szczególnie na 2 biegu przy niskich obrotach - silnik się mocno zaczyna dławić , trzeba włączyć pierwszy bieg. Klimatyzacja szybko schładza i osusza kabinę. Zawieszenie sztywne, nie przechyla na zakrętach, a jednocześnie bardzo fajnie tłumi nierówności, hałas nie przenosi się do kabiny. Jak dla mnie super autko. Zastanawiałem się nad Yarisem. Ale w tej cenie nie otrzymałbym tak wiele. W Toyocie rozmowa była na zasadzie - to jest przecież toyota - my nie dajemy rabatów, żadnych dodatkowych gratisów - jak pan chcesz to bierz, a jak nie to spadaj pan - my nie musimy zabiegać o klientów. A w Skodzie odwrotnie - miło, dorzucą coś od siebie, zachęcą do jazdy testowej . I dają przeglądy z materiałami w cenie 300 zł na 4 lata.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 95KM 70kW [l/100km]

6,1