Lista ocen Skoda Fabia III Hatchback (31) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DJK
Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW
Skrzynia zestrojona jest optymalnie. Biegi wchodzą lekko, a każdy pracuje w szerokim zakresie obrotów. 6-kę można wrzucić spokojnie już przy ok. 80 km/h. Osobiście wolę wkręcać silnik na wyższe obroty i najwyższego biegu używam dopiero powyżej setki, natomiast dla osób ceniących komfort bardzo fajne rozwiązanie. W Fordzie Focusie miałem 5 biegów i zawsze mi tej 6-ki brakowało.
~Tymek
Hatchback 1.0 MPI 75KM 55kW
Trudno się do niej przyzwyczaić, żeby płynnie ruszać i płynnie zmienić bieg z I na II. Żonka też miała z tym problem. W poprzednich autach i w nowej Skodzie Rapid jakoś to normalnie działa.
~Power
Hatchback 1.0 MPI 75KM 55kW
I w starym modelu i w nowym jest bardzo nieprecyzyjna. przy wyższych prędkościach obrotowych silnika wbicie wyższego biegu jest bardzo trudne... Wsteczny wchodzi jak mu pasuje - czyli rzadko.
~apocaliptic
Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW
Bieg wsteczny, wolałbym rozwiązanie z podciąganą dźwigienką. 5 i 6 bieg nie wchodzi pewnie. Te biegi należy wpinać nieco wolniej niż pozostałe niższe. Przełożenia dobrze dobrane do elastyczności silnika.
~Wojtek
Hatchback 1.0 MPI 60KM 44kW
w 2ce znacznie bardziej precyzyjna i intuicyjna. przy wrzucaniu 5tego biegu w Fabi III zastanawiam się czy to na pewno 5 czy możne 3. ewidentnie brakuje 6tego biegu.
~Adam
Hatchback 1.2 TSI 90KM 66kW
Słaba, hacząca i bucząca. Szczególnie odczuwalne na niskich biegach i wstecznym. Serwis twierdzi, że ten model tak ma. W Rapidzie z tym samym silnikiem było niemal identycznie.
~trogalewski
Hatchback 1.0 MPI 75KM 55kW
Do sprzęgła nie może się przyzwyczaić żonka, jak czasem ma okazję nim jeździć. Ja też z początku miałem problem. Może jest jakieś inne niż w innych autach :)
~Cedzyn
Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW
Myślę, że skrzynia udana. Nic niepokojącego nie działo się przez okres użytkowania. Do tego momentu bez awarii.
~Michał
Hatchback 1.4 TDI 105KM 77kW
Jest ok. Przełożenia są dobre, a biegi wchodzą ładnie, bez najmniejszych problemów. Szkoda, że nie jest to skrzynia 6-tka.
~MICHAŁ
Hatchback 1.0 MPI 75KM 55kW
Precyzja ok, pomijając ciągle zgrzytający wsteczny. Fatalne zestopniowanie ale wynika to z charakteru silnika.
Skoda Fabia III Hatchback