Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Hatchback

Power, 7 lat temu
Silnik 1.0 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2017
Skoda Fabia III Hatchback 1.0 MPI 75KM 55kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Jak wspomniałem wcześniej - wykończenie wnętrza (ale to może jest spowodowane poziomem wyposażenia). A i audio - napie... Bardzo dobra jakość dźwięku (w tej wersji wyposażenia) - naprawdę!
Hmm... Auto Służbowe. Moja ocena odnosi się do poprzedniego modelu (którym jeździłem - Skoda Fabia 2 hatchback 2012 1.2 HTP 70km do 170000km w 4 lata). Do innych sę nie odniosę bo to "relikty przeszłości". Wersja Ambition + skóry na kierownicy, gałce lewarka i ręcznego hamulca + komputer maxiDot + Radio 6 głośników z bluetooth i Skoda Surround + wszystko co możliwe wykończone w fortepianowy lakier. Jak dostałem nowy samochód (piszę o aucie służbowym) i w nim siadłem - o ja pie... Passat B6. Totalne zaskoczenie na wielki + za przepaść jakościową względem poprzedniego modelu! Zastanawiałem się czy starszy model miał coś o przynajmniej zbliżonej jakości... Nie miał.
... W moim subiektywnym odczuciu - starszy model z 1,2 70 hp lepiej się sprawdzał na "co dzień" (pewnie ze względu na wyższy moment obrotowy - i to jest odczuwalne). 1.0 75 hp to silniczek sprawdzający się w mieście (w trasie po wbiciu 4 biegu przy 120km/h - przestaje przyspieszać). Jedyny plus silniczka to wydające dźwięki z tłumika (jak przy 4700 - 6200rpm odpuścisz gaz to nawet fajnie hałasuje).
I w starym modelu i w nowym jest bardzo nieprecyzyjna. przy wyższych prędkościach obrotowych silnika wbicie wyższego biegu jest bardzo trudne... Wsteczny wchodzi jak mu pasuje - czyli rzadko.
Dobry układ kierowniczy, dobre zawieszenie pracujące bardziej sportowo niż komfortowo(oczywiście mówiąc o klasie B). Mam w tym modelu opony 185/60/15 i powiem szczerze - "wgryza" się w asfalt... (w poprzednim 165/65/14 i miałem wrażenie że zaraz się przewrócę)
Tu najlepsza strona fabi - - - doskonale + czujki parkowania tył - miodzio.
Poprzedni model był dobry - a ten "dorzucił" dużo lepszą jakość wykonania i kolorystyki... Dużo podróżuję - kieszenie na butelki 1,5l wody w drzwiach - - - nie ma nic lepszego!
Trochę deszczu na dworze - paruje. Jeszcze nie dojechałem do skrajnie wysokich, wakacyjnych temperatur dlatego o wydajności klimatyzacji się nie wypowiadam.
Jest naprawdę dobrze. Czuć te kilka centymetrów więcej na szerokość na przednich fotelach(prawie jak kompakt). Z tyłu - to samo co w poprzednim modelu(mam 3 dzieci także nie raz sprawdzałem...)
Jest ciszej. Nie jeździłem... Co ja piszę. Przecież jeździłem Toyotą Yaris 1,0 69hp - kur... głośniejszym samochodem w życiu nie podróżowałem. Po przekroczeniu 3500rpm(3 miesięczny samochód z przebiegiem 900km) żona stwierdziła, że chyba silnik zepsuty... HAŁAS OGROMNY!
Nie wiem - Służbowe. Nic się nie zepsuło - poza spaloną żarówką od dziennych świateł.
Służbowe - ale nie zapłaciłbym 50000zł za tej klasy samochód (lepiej 3-4 latka klasy wyższej).
Nic
Nic