Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Hatchback

Skoda Fabia III Hatchback 1.0 MPI 75KM 55kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pojemność wnetrza
Inne : Zaskakująca jakość dźwięku z seryjnego stawu audio
Inne : Brak
Witam. Autem poruszałem się dwa tygodnie ( auto zastępcze ) jednak uważam, że to dość długo by móc o nim coś napisać. Generalnie jako całość jest zdecydowanie ok. Wersja Ambition wzbogacona o pakiet MIXX i Audio. Tak wyposażone auto posiada moim zdaniem niezbędne na dzisiejsze standardy wyposażenie. Autko poręczne, zwrotne całkiem pojemne, zapewniające komfort dla czterech dorosłych osób z zastrzeżeniem wzrostu do ok. 180 cm. Jednak w wersji którą miałem przyjemność jeździć jedna rzecz psuła całość - silnik
Piszę ten komentarz aby ktoś się nie pomylił przy wyborze nowego auta. Mam na myśli sytuację, gdy na jeździe testowej pojeździ TSI, a potem uzna , że 20 km mniej to nie dużo i zakupi 1.0 MPI. Silnik moim daniem nie nadje się do tego auta. Począwszy od wibracji, poprzez zestopniowanie skrzyni biegów a na braku mocy skończywszy. Wyjazd w trasę z myślą o prędkościach autostradowych jest ciężki do zrealizowania. Czuć każde wzniesienie czy też podmuch wiatru. Przy 100 km/h mamy 3400 obr/min. przy 120 km/h 4000 obr/min. Dalej silnik nie ma ochoty się kręcić. Czuć brak momentu obrotowego, a elastyczność w zasadzie nie istnieje. Jeśli ktoś chce lub bardzo musi go wybrać to tylko do miasta i na krótkie dystanse. Na plus - dość niskie spalanie ok 6.5 litra, nawet fajny odgłos pracy oraz z racji , i dość cicha praca do ok 100 km/h. Silnik tylko do CITYGO lub VW up-a.
Precyzja ok, pomijając ciągle zgrzytający wsteczny. Fatalne zestopniowanie ale wynika to z charakteru silnika.
Zawieszenie zapewnia niezły komfort, fajnie wybiera nierówności, zapewniając dość dobre trzymanie się drogi
W tej kwestii moim zdaniem bez uwag. Pomieści czterech dorosłych pasażerów i do tego całkiem ustawny bagażnik.
Gdyby doposażyć auto w przednie czujnik parkowania byłoby super, lecz nawet tylko z tylnymi jest ok. Dobre przeszklenie, niezbyt duże martwe pole.
Wpływ matki marki sprawia, że jest ok. Wszystko w zasięgu ręki. Na tym polu jest super
Wentylacja ok, choć moim zdaniem klima słabo chłodziła. Nie wiem cy wynika to z brudnego filtra kabinowego, braku czynnika chłodzącego czy też ten typ tak ma. Czynnik klimy to już niestety R 1234yf.
Jak pisałem wszcześniej. jak na segment B jest OK
Do ok 100-120 km/h jest ok. Potem silnik zaczyna wyć, choć dalsze rozpędzanie jest raczej niemożliwe. Reasumując - do 4000 obr/min da się wytrzymać. Dobrze wytłumiona praca zawieszenia.
Pakiet przeglądów na 4 lata w cenie, niskie spalanie i przystępna cena serwisu.
Tutaj też bez uwag, jednak odejmuję gwiazdkę za silnik
Ciężko coś napisać - zbyt krótko użytkowałem pojazd.
j.w

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 MPI 75KM 55kW [l/100km]