Ocena kierowcy - Skoda Fabia III Kombi

Mideusz, 6 lat temu
Silnik 1.2 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2016
Skoda Fabia III Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca dla kierowcy.
Inne : łatwo rysująca się kierownica.
Auto kupione we wrześniu 2016 roku. Przy wyborze rozważany był rapid, albo fabia combi, ale wybór padł na fabię, ponieważ przy moim wzroście (197cm) więcej miejsca na nogi miałem w fabii. Silnik bardzo dynamiczny z zestawieniem z 6 biegową skrzynią spisuje się bardzo dobrze. Bagażnik jak na moje potrzeby wystarczający. Na austostradzie przy prędkości 140-150 robi się głośno. Po przejechaniu 14k km nie odnotowano żadnych usterek technicznym. Kierownica b. łatwo się rysuje podczas wsiadania. Plastiki w kokpicie twarde(w fabii I generacji po lifcie nie były tak twarde). Zawieszenie twardsze w porównaniu od I i II generacji. Reszta opisu w poszczególnych "działach"
1.2 TSI 110 km na codzien daje rade, wyprzedzanie nie sprawia większych utrudnień, jednak przy pełnym obciążeniu(3 osoby + bagaże) czułbym się lepiej, gdyby auto miało troche więcej mocy. Niestety grupa VW nie oferuje 1.4 TSI 125 km w tym segmencie, a szkoda.
Bez zarzutu. Niektórym kierowcom może przeszkadzać ilość przełożeń w mieście( 6 można wrzucić w okolicy 80km/h). Przy kolejnym zakupie zastanowiłbym się dłużej nad skrzynią DSG.
Nie przechyla się w zakrętach. Dość sztywny. Zawieszenie twarde(jeżdżę na 16 calowych felgach, a zimą na 15 calowych)
Nic nie ogranicza. Lusterka zewnętrzne duże, wewnętrzne fotochromatyczne.
Dużo schowków w drzwiach, w fotelu kierowcy, pod fotelem pasażera miejsce na parasol, ale czegoś mi brakuje, dlatego tylko 4.
Zimą szybko grzeje, a latem szybko chłodzi. Poza tym ogrzewanie foteli super dodatek, podczas zimy codziennie używam tego dobrodziejstwa.
Z przodu rewelacja, jednak tylna kanapa skierowana jest raczej do osób o niskim wzroście ew dzieci. Komfortowo tym autem sie jedzie w 3 osoby, ale jak będzie potrzeba wyjechać w krótką trasę w 4, albo nawet w 5 to też da radę, jednak nie będzie już tak komfortowo.
Przy 140 zaczyna się hałas, bo silnik wchodzi w 3k obrotów.
Póki co tylko jedynymi kosztami była wymiana oleju i filtrów. Spalanie akceptowalne. Tak jak już wiele osób pisało ten silnik potrafi być ekonomiczny, ale przy ostrym traktowaniu może spalanie skoczyć nawet do 10 litów/setkę
Za 60k otrzymałem samochód taki jaki chciałem. Część plastików mogłaby być miększa, ale cóż coś za coś. Poza tym
Odejmuje punkt, za rysującą się kierownicę. Jeździłem różnymi autami, ale tak łatwo rysującej sie kierownicy nie spotkałem jeszcze.
Brak i oby tak zostało do sprzedaży auta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 110KM 81kW [l/100km]

6,3