Lista ocen Skoda Fabia III (72) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~trogalewski
Hatchback 1.0 MPI 75KM 55kW
Tylna tarcza bębnowa ma jakąś wadę i potrafi piszczeć, jak starte klocki do blachy (przy pierwszym porannym hamowaniu jak jest wigotno - czyli na pierwszym skrzyżowaniu). Na pierwszym przeglądzie (po 30kkm) powiedzieli, że to usterka fabryczna, ale części na wymianę jeszcze nie wyprodukowali (jeżeli to nie ściema). Póki co rozebrali, wyczyścili i przesmarowali, a na ew. wymianę zaprosili na za kilka m-c. Ale póki co po tym zabiegu tylko raz mi...
~Piotr
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Tu niestety jestem rozczarowany, pomimo powyższych pozytywnych opinii niestety nie może być idealnie. Na przestrzeni 30000 km mam już wymienioną kierownicę (pojawiły się przetarcia, podobno typowe dla okresu, w którym kupowałem), dźwignię hamulca ręcznego (odpadł przycisk, skóra się odkleiła) i klamkę wewnętrzną (był pęcherz powietrza pod lakierem). To są drobiazgi, ale za dużo ich jak na nowe auto.
~LPG
Kombi Facelifting 1.0 MPI 60KM 44kW
Mój jest za młody żeby to oceniać, ale auto kumpla, wyposażeniowo biedniejsze, ma problemy głównie z hamulcami (przód i tył), no i z instalacją LPG (po roku padł czujnik ciśnienia gazu i albo się przełączył, albo nie, zależy jaki miał humor), no i wpierd@lało mu olej, ale jak się jest debilem, który pierwszą wymianę oleju robi po 30 tys. od zakupu to czego oczekiwać?
~Przemek
Kombi Facelifting 1.0 MPI 75KM 55kW
Hamulce bębnowe mają wadę fabryczną. W firmie wszystkie 8 samochodów wszystkie nowe w przebiegu 7-12tys miały wymianiane hamulce tylne bębnowe, które zaczynały okropnie piszczeć podczas hamowania jakby pociąg hamował. Pewnie w wersji z hamulcami tarczowymi z tyłu problem nie występuje przynajmniej nie słyszałem.
~Krzysiek
Kombi 1.0 TSI 110KM 81kW
Zbyt mały przebieg żeby pisać o awariach. Jeśli pójdzie w ślady siostry z pierwszej generacji będzie dobrze. Bazując na 7 latach użytkowania 1 generacji bez żadnych awarii poza wymianami eksploatacyjnymi i opiniami 3 gen. użytkowników daję max i myślę że to się z biegiem czasu nie zmieni.
~Karol
Kombi 1.2 TSI 90KM 66kW
Niestety już po pół roku pojawiły się drobne problemy świadczące o kiepskim montażu. Lampka w bagażniku zapala się dopiero po lekkim klepnięciu w ścianę bagażnika. Co jakiś czas włączają się światła przeciwmgłowe (trzeba docisnąć włącznik). Plastiki wewnątrz rysują się nie wiadomo kiedy.
~Paweł DobreDrzwi
Kombi 1.4 TDI 105KM 77kW
Piszczące bębny po deszczu z tyłu naprawione na gwarancji. Spalone dosłownie 2 żarówki w tylnej lampie za 2zł. Przednie żarówki nadal oryginał. Od początku oryginalne wycieraczki nie zbierały wody tak jak powinny . Wymienione na Bosch i problem znikł komplet około 150zł.
~Darek
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Irytuje mnie START/STOP który wyłącza silnik bez względu na cokolwiek. Zimny- gasi a w aucie jeszcze pizga. Rozgrzany- gasi a z turbiny aż paruje. Działa klima- gasi w aucie udusić się można. Ja to po prostu wyłączam zaraz po uruchomieniu silnika.
~Arek naxxos
Kombi 1.0 MPI 75KM 55kW
Auto po flocie to musialem go odszczurzać, no ale ze klamka sie zaciela... (Wd40 pomoglo) albo przyciski szyb musiałem otwierac i czyścić... Slabo ale jednocześnie nieźle bo auto jeździ bez dźwięków typu trzeszczące tapicerki
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia III
5,6
6,3
~Ewa
Kombi 1.2 TSI 90KM 66kW
Drobne usterki, takie jak roleta bagażnika, uchwyt do trójkąta ostrzegawczego, były szybko i bez problemu naprawiane w ASO na gwarancji. Poza tymi drobnostkami, brak jakichkolwiek usterek.