Lista ocen Skoda Fabia III (63) - Ergonomia

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DJK
Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW
Nie będę tutaj oryginalny i powielę wiele poprzednich opinii - w tym samochodzie wszystko znajduje się w logicznym miejscu. Bardzo fajny system multimedialny z radio Bolero, choć brakuje mi w nim funkcji SmartLink (urok kupowania auta z placu) choćby w celu używania Map Google z telefonu jako nawigacji - jest to bardzo przydatna opcja, którą polecam przyszłym nabywcom, warto dopłacić przy zamówieniu, bo po zakupie nie ma już możliwości...
~Przemek
Kombi Facelifting 1.0 MPI 75KM 55kW
Duży bagażnik i składana tylna kanapa pozwala wiele przewieźć. Fotele w miarę wygodne dużo lepsze niż w konkurencyjnym renault clio. Dobrze zaprojektowana deska rozdzielcza i zegary ładne i czytelne. Ekran dotykowy działa płynnie menu dobrze zaprojektowane bez udziwnień jak w toyotach wszystko pod ręką. Kierownica multimedialna też super. Światła przednie w mojej wersji niestety zwykłe żarówkowe ale bardzo dobrze oświetlają.
~apocaliptic
Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW
Mamy do dyspozycji multifunkcyjną kierownicę, aczkolwiek złapałem się na tym, że radio podgłaśniam pokrętłem, a telefon odbieram przyciskiem na wyświetlaczu radia. Przełączniki są dostępne, regulacja foteli bez zastrzeżeń. Jednie zapinanie pasów przy opuszczonym podłokietniku jest wyzwaniem. Aaaa no i przy opuszczonym podłokietniku, korzystanie z hamulca ręcznego jest utrudnione, ale można się przyzwyczaić.
~Piotr
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Jak to w Skodach, wszystkie przyciski rozmieszczone intuicyjnie, pod ręką, dostępne bez niepotrzebnej pracy ciałem. Przedni podłokietnik utrudnia zapięcie pasów, poza tym jest bardzo funkcjonalny. Bagażnik jak na ten segment auta bardzo duży, sporo większy od wielu crossoverów. Z tyłu brak elektrycznych szyb, ale tę decyzję podjąłem świadomie, bo i tak praktycznie się ich nie opuszcza.
~jaromir_rowiński
Kombi 1.2 TSI 90KM 66kW
Wskaźniki i przełączniki rozlokowane rozsądnie. Dość rozbudowane (jak na tę klasę pojazdu) menu komputera - ale przy tym logiczne, intuicyjne i na sporym, kolorowym wyświetlaczu (zależy od wersji). Świetnie działa radio i audio (zależy od wersji). Ogromny plus za ustawny bagażnik z dodatkowymi schowkami i gniazdem 12V.
~wojtek
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
wszystko na swoim miejscu, w zasięgu wzroku i rąk, pojemne i praktyczne schowki (zamykany schowek pod siedzeniem kierowcy, uchwyt z parasolką pod prawym fotele i schowki we wszystkich drzwiach na... kamizelki odbl. -otwory w kieszeniach). jedyny minus -brak kontrolki na zegarach o włączonych światłach mijania
~Ewa
Kombi 1.2 TSI 90KM 66kW
Wszystkie systemy zainstalowane w samochodzie obsługuje się intuicyjnie bez najmniejszego problemu. Wszystkie przyciski są "pod ręką", dokładnie tam, gdzie człowiek się ich spodziewa. Do tego jest masa schowków i schoweczków, niektóre bardzo przestronne.
~marcel
Kombi 1.0 MPI 75KM 55kW
Ergonomia ok auto szersze o 9 cm od swojego poprzednika którym jeździłem dotychczas i to w kabinie widać siedzi się jak w aucie o klasę wyższym skoda rapid swoją stylistyką i nijakimi plastikami w środku się umywa...i stwarza wrażenie auta zaprojektowanego pod koniec lat 90tych
~Paweł DobreDrzwi
Kombi 1.4 TDI 105KM 77kW
Wykonanie na dobrym poziomie. Auto jest mocno eksploatowane średnio jakieś 7tyś km . W 3 osoby. Jedynie do czego można się przyczepić to jakoś tapicerki która brudzi się strasznie , ale ten problem występował i w starej wersji. Ale pranie i wygląda jak nowe.
~Darek
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Co do rozmieszczenia przyrządów i obsługi z punktu kierowcy wszystko w jak najlepszym porządku. Podróżuje się na prawdę przyjemnie w cztery osoby ale zaletą jest duży wręcz wielki jak na tą klasę auta bagażnik, dobrze zaprojektowany z masą schowków.