Lista ocen Skoda Fabia III (87) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DJK
Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW
Skrzynia zestrojona jest optymalnie. Biegi wchodzą lekko, a każdy pracuje w szerokim zakresie obrotów. 6-kę można wrzucić spokojnie już przy ok. 80 km/h. Osobiście wolę wkręcać silnik na wyższe obroty i najwyższego biegu używam dopiero powyżej setki, natomiast dla osób ceniących komfort bardzo fajne rozwiązanie. W Fordzie Focusie miałem 5 biegów i zawsze mi tej 6-ki brakowało.
~Karol z dolnego Śląska
Kombi Facelifting 1.0 MPI 75KM 55kW
Układ skrzynia- biegów -sprzęgło i silnik to porażka. Skrzynia jest źle dobrana ,ma krótkie przełożenia, 5 bieg przy 65km i 2,4tys obrotów. Bieg wsteczny notorycznie po odpaleniu musi zgrzytnąć dlatego zostawiam na wstecznym zamiast na 1. O dziwo o tej wadzie się głośno nie mówi i ciężko znaleźć odpowiedź, ponieważ na rozgrzanym silniku nic nie zgrzyta...
~LPG
Kombi Facelifting 1.0 MPI 60KM 44kW
Zdecydowanie za krótka, mógłby mieć przy 120 km/h chociaż te 3000 obrotów, a nie prawie 3500, żeby po S-kach na gazie jechać, i tak nie ma to mocy, więc po co takie krótkie te biegi? Rajdówki to z tego nigdy nie będzie. Poza tym dobrze oceniam, cicha, biegi wchodzą precyzyjnie, w mieście się tym fajnie lata.
Hatchback Facelifting 1.0 MPI 60KM 44kW
Wchodzą płynnie, bez problemów za wyjątkiem wstecznego. Tu czasem trzeba "przesprzęglić". Marzeniem byłaby "6" na autostradzie przy 130 km/h. Kwestia jeszcze mniejszego zużycia paliwa. Znajdą się i tacy co popukają się w głowę na te słowa o "6", bo ciągu to by chyba nie miało to auto na tym biegu.
~Przemek
Kombi Facelifting 1.0 MPI 75KM 55kW
5 biegowa manualna czasami 1 potrafiła nie wskoczyć za pierwszym razem +za bieg wsteczny, który nie wrzuca się jak 6 co w wielu samochodach, którymi jeździłem zawsze powodowało problemy z wrzuceniem za pierwszym razem. Jednak na trasie przy 140 jest zbyt dużo obrotów.
Hatchback Facelifting 1.0 MPI 60KM 44kW
Skrzynia średnia. Szczególnie doskwiera wsteczny w tym sensie, że czasem po prostu nie wchodzi i trzeba kilka razy popracować sprzęgłem. Długość biegów dobrze dobrana. 5 biegów. Przy wyprzedzaniu nie raz redukowałem do 4. Biegi 1-5 wchodzą bez zarzutu.
~Arek naxxos
Kombi 1.0 MPI 75KM 55kW
Kupilem z nie wchodzaca 1dynka sie okazalo ze nalrawa to 5 minut film na yt regulacja linek. Teraz chodzi super. Jechałem 3 Fabiankami i wnkazdej skrzynia wyła jak w golfie 3. Moze troche ciszej. A przy 120kmh gwizda.
~Medusa
Kombi 1.2 TSI 90KM 66kW
Jak dla mnie bardzo dobrze. 5-tka biegów wystarcza do codziennej jazdy. Wiadomo, że 6-ty bieg poprawiłby komfort jazdy w trasach i jeszcze poprawił ekonomikę. Biegi wchodzą bez problemów, tylko czasem wsteczny trzeba poprawić.
~mijodl
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Jest ich 6, plus wsteczny. Na autostradzie: 120 km/h osiąga przy ok. 2,5 tys. obr./min., a 140 km/h pojawia się przy ok. 3 tys. obr./min. Jest dostatecznie cicho, żeby nie krzyczeć do pasażerów w trasie i słychać radio.