Lista ocen Skoda Fabia III (80) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~8ucik
Hatchback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
No i niestety tutaj mogę przyznać szczerze, że się bardzo zawiodłem. Auto nie trzyma się drogi. Opony mam z salonu (zimowe i letnie). Na letnich jest nieco lepiej, ale dalej auto lata przy wyższych prędkościach. Na zimowych jest tragedia. To auto tańczy na drodze. Kontrola trakcji odpala się tylko, kiedy ma na to ochotę. Już kilka razy przytrafilo mi się by auto wyleciało z drogi przy prędkości 20km/h. Dodatkowo, to co przekazuje się przez...
~DJK
Hatchback 1.2 TSI 110KM 81kW
Do tego elementów również nie mam większych zastrzeżeń. Samochód prowadzi się pewnie zarówno na prostej, jak i w zakrętach. Na naszych dziurawych drogach bardzo dobrze radzą sobie opony o wyższym profilu tj. 185/60/R15, które w Fabii są na standardowym wyposażeniu - może mniej efektowne niż 40 w sportowym aucie, ale przynajmniej fajnie amortyzują wszelkie nierówności na drodze :) Muszę jednak nadmienić, że ze względu na niedużą wagę samochód...
~MEDUS@
Hatchback Facelifting 1.0 MPI 60KM 44kW
Zawsze czuję się pewnie. Zestrojone typowo dla auta miejskiego. Gdyby nie fabryczna wada tylnych bębnów polegająca na piszczeniu/charczeniu podczas hamowania w deszczowe lub dżdżyste dni. W ASO proponowano mi ich wymianę za... 1300 PLN. Ale się nie zdecydowałem. Trudno. Jak się rozgrzeją w trakcie jazdy dolegliwość znika. Nie ma to wpływu na skuteczność hamowania więc jeżdżę.
~jaromir_rowiński
Kombi 1.2 TSI 90KM 66kW
Samo działanie na "4+". Doskonała zwrotność. Bardzo silne wspomaganie kierownicy (trzeba się przyzwyczaić). ABS bardzo skuteczny, choć działa "brutalnie" i głośno (w porównaniu do równolegle użytkowanych opla, volvo i renault). Niegroźne, ale wykurzające są skrzypiące gumy na drążku stabilizatora - pomaga wymiana na nowe, dobrej jakości.
~socek
Kombi 1.0 TSI 110KM 81kW
Twardy/jędrny. Daje radę do normalnej jazdy, ale nie spodziewajmy się tutaj zacięcia wyścigowego czy komfortowej jazdy po dziurach. Auto ogólnie jest bardzo fajne, ale jego najgorszą wadą jest właśnie to zawieszenie. Co nie zmienia faktu, że samo zawieszenie nie jest złe, ale przy kupnie auta, dobrze zwrócić uwagę głównie na ten aspekt.
~trogalewski
Hatchback 1.0 MPI 75KM 55kW
Trzyma się bardzo dobrze drogi, nawet przy bocznych wiatrach znacznie lepiej od starej Astry i Polówki. Także jest ok. Ma kilka systemów kontroli trakcji ASR i inne jakieś tam - przy zaśnieżonym zakręcie daje się gaz w dechę i koła idą równo jakby to była prosta droga. Rewelka. Na tym samym śniegu kolegi Fabinką II próbowałem tego samego - tańczyła.
~Medusa
Kombi 1.2 TSI 90KM 66kW
Twardawy. Żadnych nieprzyjemnych stuków nie odnotowałem. Prześwit jak na nasze krawężniki wystarczający. Dobre jest trzymanie się drogi, także na zakrętach. Pewne trzymanie na jezdni. Przewidywalność podczas bocznego wiatru, jazda wtedy wymaga nieco większej koncentracji, niejako "czucia auta".
~Skoda
Kombi 1.2 TSI 110KM 81kW
Zawieszenie ciut sztywne ale to zapewne wina większych niż w standardzie felg 16" i opon o niskim profilu. Dodatkowo auto trochę wąskie autko i z tego względu nie trzyma się zakrętów jak przyklejone. Bez obciążonego bagażnika tył wydaje się zbyt lekki ale to w końcu nie bolid F1 tylko Skoda Fabia.
~rafiou
Hatchback Facelifting 1.0 TSI 95KM 70kW
Sprężysty kompromis, tak bym to opisał. Dobrze radzi sobie ze studzienkami, leżącymi policjantami itp. Dopiero duża dziura może wyprowadzić je z równowagi. Auto ma dość wysoko środek ciężkości, ale na zakrętach jest stabilne i przewidywalne. ESP reaguje faktycznie jak się przesadzi.
~Power
Hatchback 1.0 MPI 75KM 55kW
Dobry układ kierowniczy, dobre zawieszenie pracujące bardziej sportowo niż komfortowo(oczywiście mówiąc o klasie B). Mam w tym modelu opony 185/60/15 i powiem szczerze - "wgryza" się w asfalt... (w poprzednim 165/65/14 i miałem wrażenie że zaraz się przewrócę)