Ocena kierowcy - Skoda Kamiq Crossover

Wcale nie skodziarz, 2 lata temu
Silnik 1.5 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2020
Skoda Kamiq Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW 2019-2024 - Oceń swoje auto
Karoseria : Niewielkie wymiary zewnętrzne (łatwe manewrowanie w mieście) a mega pojemny w środku.
Tyloma autami się woziłem, aż tu nagle Kamiq, znienacka, stał się moim faworytem, jeśli chodzi o najlepszy samochód na rynku - przy obecnej ofercie konkurencji. Dwoje dorosłych + dwoje dzieci = wygodna jazda w mieście + udane wypady wakacyjne.
1,5 - spalanie zależne od stylu jazdy (4-7 l/100 km), a osiągi takie, że aż musiałem ze stoperem sprawdzić. Wynik: 7,8 s do "setki". Prędkość maksymalna jaką udało mi się osiągnąć po płaskim: 232 km/h. Leję paliwo 98, ale można też lać 95.
Precyzyjna, manualna, 6-biegowa. Daje większe możliwości do oszczędnej jazdy niż automat, bo łatwo utrzymać obroty, w których silnik może pracować w trybie 2-cylindrowym. A z drugiej strony łatwiej kogoś zawstydzić na światłach.
Prowadzenie i komfort znacznie lepsze, niż oczekiwałem. Zawieszenia "łyka" wszystkie miejskie krawężniki bez zająknięcia.
Prosta, ale przy tym oryginalna. Dobre spasowanie i dużo miejsca w środku. Polecam lakier niemetalizowany - lepiej podkreśla linie nadwozia i kontrastuje ze światłami full led.
Czujniki i kamera uzupełniają i tak już dobrą widoczność przez okna. Dzięki szklanemu dachowi w sposób pozytywny "niebo włazi do środka".
Nie czytałem instrukcji obsługi (może i błąd), ale i tak wszystko staje się jasne po pierwszej jeździe. 100% obsługi auta podczas jazdy, bez odrywania pleców od oparcia fotela kierowcy.
Czytałem, że ktoś miał do tego zastrzeżenia. Mi tam obsługa klimy się podoba, a co najważniejsze - działa. Plus za podgrzewaną szybę z przodu - przy parkowaniu "pod chmurką" w zimie problem się roztapia.
Tutaj nie będę oryginalny - wszyscy chwalą. Ja też. W tym segmencie konkurencja wymięka.
Nigdy nie zdarzyło mi się podnosić głosu w aucie - nawet powyżej 200 km/h. mój głos słyszany jest na tylnej kanapie bez konieczności kręcenia głową.
Dodatkowych kosztów nadprogramowych - brak.
Wydanie ponad 100000 zł za to auto w fajnej wersji (MonteCarlo/Style) to nie jest przepłacanie. Znajomy ma nowe Audi Q2 - dużo droższe, a zazdrości mi wyboru tej Skody. Wiele elementów jest identycznych, a ja mam więcej miejsca i lepsze osiągi w lepszej cenie. On też będzie płakał na przeglądach, a ja nie.
Różnie słyszałem przed zakupem o "multimediach". Ja mam ekran 8" i "tradycyjne zegary" i może dzięki temu wszystko działa.
Wszystko jest lepiej niż OK.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI 150KM 110kW [l/100km]

5,3