Ocena kierowcy - Skoda Karoq Crossover

Rok produkcji 2018
Skoda Karoq Crossover 2.0 TDI 150KM 110kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Przeniesienie napędu
Sprytne, pojemne i w miarę obszerne auto - uniwersalne i nie męczące w trasie - na razie wszystko OK. Poprzednio jeździłem octaviami (I i II w dieslu) zrobiłem po około 350 tyś km i nic się nie działu Mam nadzieje że to będzie podobnie. Karoq jednak w porównaniu z octaviami (wersja I i ii)daje znacznie więcej komfortu, pewności prowadzenia no i bezpieczeństwa. MOIM ZDANIEM MOŻE NAWET PEWNIEJ SIĘ PROWADZI NIŻ UŻYTKOWANE PRZEZE MNIE DO TEJ PORY VOLVO V70. Może to zasługa napedu 4x4.... Spalanie - silnik TDI 150 KM z DSG: - po pierwszym tankowaniu 7,3, - pod drugim 6,7. Ważne jest to że na razie około 60% przebiegu w mieście. Z drugiej strony dosyć delikatnie obchodziłem się z nim ponieważ jest na dotarciu - sądzę że trzeba liczyć się za spalaniem średnim na poziomie około 6,5 do 7,5 litra. Komputer nie zaniża spalania - jak w innych markach. Sprawdzałem wskazania komputera - wyszło +/- 0,1 litra. Jak działają systemy wspomagające kierowcę - ktoś kto nie jeździł z nimi musi się trochę przyzwyczaić - dla mnie rewelacja to: - czujnik martwego pola, - adaptacyjny tempomat, - kamera cofania, czujniki manewrowania z przydu auta, - systemy wspomagające ruszanie, - SWIATŁA LED!!!! - super oświetlenie! - wybieranie głosowe połączenia - działa Jednak awaryjne hamowanie powinno być rozpoczęte chociaż troszkę wcześniej - hamuje i wykrywa pieszych ale naprawdę w ostatniej chwili - sprawdzałem na podwórku.... Generalnie - uniwersalne auto jestem zadowolony z wyboru - 9/ 10 pkt. Pewne mankamenty: - brak możliwości bezprzewodowego zrzutu ekranu z telefonu na ekran samochodu - można to zrobić za pomocą przewodu ale trzeba za każdym razem go podłączać.... - niby pierdoła ale... było by wygodniej. Napiszę coś więcej za 10 tyś km
Mogłoby być lepiej ale pomaga kamera i czujniki z przodu. Niestety na ogrzewanej przedniej szybie widać po przypatrzeniu się wtopione cienkie druciki - VW ma już lepsze rozwiązanie
Wszystko na miejscu - bez polotu ale ładnie i funkcjonalnie
Bardzo szybko się nagrzewa jak na diesla. Polecam grzaną kierownicę, fotele i ogrzewaną przednią szybę.
Diesla jednak słychać ale jest naprawdę dobrze wyciszony
Jak na razie ok ale zobaczymy za 200 tyś Nie było tanio ale inne samochody z tym wyposażeniem są droższe od 10 do ...... tyś zł. Mogła by kosztować z 20 tyś mniej - a tu niespodzianka w 2019 roku za auto w tej konfiguracji musiałby zapłacić 18 tyś. więcej a wtedy zdecydowałbym się może na coś innego.
Na razie wszystko ok
Zobaczymy po 200 tyś.KM